Brewpub Simulator náhled

Brewpub Simulator – pivo teče proudem

2. 9. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Co takhle se stát majitelem pivnice a vybudovat ji od naprostých základů? Zní to jako něco pro vás? Tím pádem zpozorněte, ráda bych vám představila titul, který vyšel poměrně nedávno, a to Brewpub Simulator. Vydavatelem je studio Movie Games S.A., které má na svém kontě několik již zaběhlých titulů, jako například Gas Station Simulator nebo Drug Dealer Simulator.

Dědečku, děkuji ti

Po vašem dědečkovi, který nedávno zemřel, zdědíte pivnici v otřesném stavu. Vy se toho ale nezaleknete, rozhodnete se tuto příležitost chytit za pačesy a pokusíte se svůj nový pivní bar dovést až ke hvězdám. Nejdříve úklid, poté renovace dle vašich představ, jako například nová podlaha, stěny, či stoly a židle. Nakonec to nejdůležitější, a to nový název vašeho byznysu a jeho logo. Bar je téměř připraven otevřít, avšak chybí ještě jedna maličkost, a to přece pivo!

A jak se vaří pivo?

Během hry budete mít neustále po ruce chytrý tablet, který nabízí například obchod, vylepšování baru, různé úkoly a mnoho dalšího. Samozřejmě zde ani nechybí recepty na různé druhy piv. Každé pivo je specifické a také různě složité na přípravu. V receptu naleznete, kolik a jaké suroviny do každého piva patří, a také přesný postup vaření. Ke konci všeho ale také budete mít volnou ruku a své pivánko si už můžete dochutit dle vlastních představ. Je libo borůvka? Vanilka? Jahoda? Citrón? Nebo třeba kombinace všeho? Je to na vás! Po většinu času budete vařit pivo hlavně pro svoji pivnici, avšak čas od času do vašeho e-mailu zavítá zakázka na pivo, a pokud ji splníte podle kritérií, můžete se těšit na odměnu. Kritéria jsou například příchutě, druh piva a také jeho objem.

Blaho zákazníků

Svůj tekutý poklad poté nabízíte zákazníkům, kteří se samozřejmě nebojí vaše pivo také negativně zhodnotit, stejně tak jako celou pivnici nebo obsluhu. Musíte tedy dbát na kvalitu piva, čistotu baru a rychlé obsloužení. Pokud tak neučiníte, špatné recenze se na vás jen povalí, a to samozřejmě vašemu podniku nikterak neprospěje. Vaši milou hospůdku také budete postupem času vylepšovat a rozšiřovat. Díky tomu ji samozřejmě bude moci navštívit více zákazníků, což sice znamená více práce ale také více peněz, a to za to stojí! Časem to ale sami přece jen přestanete zvládat, a tak si můžete na svém tabletu najmout pomocnou sílu v podobě barmanky. Ta mně tedy lehce způsobovala tik v oku, jelikož neustále přelévala půllitry s pivem, takže vlastně vyhazovala moje peníze do kanálu.

Bug sem, bug tam, bug všude, kam se podíváš

Brewpub Simulator je bohužel až po uši zabugovaný, a to doopravdy nepřeháním. Nebudu vám zde uvádět příklady, byli bychom zde do nekonečna, co mě ale mrzí, je fakt, že tvůrci s tím zatím nic moc nedělají. Ano, na Steamu vychází pravidelné aktualizace, avšak změny jsou dle mého minimální. V recenzích také jeden hráč uvedl, že některé bugy již nahlašoval při hraní demoverze a tvůrci se mu doslova vysmáli, že je přece jasné, že v konečně verzi tyto chyby nebudou. Světe div se, ty bugy tam stále jsou a velice nepříjemně ovlivňují celkový herní zážitek. Optimalizaci Brewpub Simulator také moc nezvládl. Ze začátku je hra plynulá, avšak zdání klame. Jakmile se v ní dostanete o něco dál a vaše pivnice se začne hemžit zákazníky, o plynulosti se už bavit nedá. Neříkám, že je hra nehratelná, ale po všech těch buzích to je jen hřebíček do rakve. Tak sprostá jsem u simulátoru snad ještě nikdy nebyla.

Brewpub Simulator nabízí spoustu možností, jak se zabavit, a jedná se skvělou o myšlenku na hru. Myšlenka ale není vše, nutné je také správné provedení, které se tvůrcům zas tak nepovedlo. Ano, vaření piva, starání se o blaho zákazníků a celkové vylepšování a renovování baru je skvělé a zábavné, ale po všech těch buzích a špatné optimalizaci vám nejspíše ten úsměv ze rtů zmizí. Pokud se vám titul zalíbil, doporučuji s koupí ještě chvíli počkat, třeba se přece jen oprav dočkáme. Do té doby je mé hodnocení na hranici mezi doporučením a nedoporučením.

Klady
 • myšlenka hry
 • vaření piva
 • úkoly
Zápory
 • špatná optimalizace
 • spousta bugů
 • po čase stereotypní
Platforma PC
 • Datum vydání 21.07.2023
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.