Dune Spice Wars

Dune: Spice Wars - práce pokračují

29. 4. 2023
Zdroj náhledu: Shiro Games

Vývojáři ze Shiro Games slaví úspěch se svým titulem Wartales, který nedávno opustil předběžný přístup. Povedené dobrodružné akční RPG s tahovými souboji vás zavede do temného středověku, ve kterém vedete svou skupinu nelítostných žoldnéřů za bohatstvím a lepším životem. Nyní se vývojáři opět soustředí na svůj další očekávaný titul (momentálně v předběžném přístupu) Dune: Spice Wars, strategie, která se odehrává v přelomovém světě románu Duna od amerického spisovatele Franka Herberta.

„Už je to rok, co jsme hru uvedli do Early Access, nějakou dobu jsme vás neinformovali, jak pokračuje vývoj Spice Wars, takže to napravíme“ - Shiro Games

Jak je u Shiro Games zvykem, všechny aktualizace, nové prvky pečlivě zvažuje a hlavně probírá s komunitou. Nejinak je tomu i nadále. „Inu, vzhledem k veškeré podpoře, zpětné vazbě a pomoci, kterou nám naše komunita od spuštění hry poskytla, jsme se potřebovali ujistit, že o tom, co vyvíjíme a plánujeme do hry přinést, rozhodujeme s pevným ohledem na jejich očekávání, naděje a návrhy.“ – Shiro Games

V rámci získaných informací, zpětné vazby, ale i zasazení do celého universa bude očekávaná aktualizace jedním z nejvýznamnějších prvků. Samozřejmě se to neobešlo bez drobných ústupků, některé plánované prvky byly lehce odsunuty a budou implementovány později. Jinými slovy, ve hře bude všechno dle plánů plus mnoho novinek, ale změnil se časový horizont pro implementaci. 

Dle dostupných informací bude přidána nová hratelná frakce. O jakou frakci se bude jednat, není bohužel zatím známo. 

Těšit se můžete také na nový herní režim, Conquest. V tomto režimu se ujmete kontroly nad jedním z hlavních rodů a budete bojovat v řadě unikátních bitev v rámci scénářů a různých situací. Jak budete postupovat jednotlivými scénáři a patrně také v rámci toho, jakým způsobem se vypořádáte s danými úkoly, budete moci následně vylepšit svůj výchozí dům.

Dune Spice Wars combatview

„Cílem tohoto režimu je povzbudit a odměnit hráče za experimentování s různými herními styly, umožnit jim v průběhu každého jejich průchodu hrou vytvořit zajímavé, rozmanité a jedinečné stavby a plně využít různé systémy, které jsou v Duně k dispozici.“ – Shiro Games 

Délka průchodu Conquestu by pak měla být přibližně 10 hodin čistého herního času. Každý průchod bude jedinečně generovaný a díky tomu bude zaručena i vysoká znovuhratelnost. 

Jak dlouho ještě bude hra v předběžném přístupu?

V tuto chvíli je dle dostupných informací hotovo přibližně 70 % z celkového procesu. Nová aktualizace s novými prvky, které přinese, pak posune tuto stupnici na zhruba 95 %. Opuštění předběžného přístupu se tak kvapem blíží.

Více podrobností naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.