ENDER LILIES Quietus of the Knights – Lily

ENDER LILIES: Quietus of the Knights – dívka a déšť

17. 3. 2021
 

Jak už to většinou bývá, ve hrách se ujmete role silného a svalnatého hrdiny nebo hrdinky v upnutých šatech. Hlavní postavy příběhů jsou zpravidla něčím zvláštní a ojedinělé, ať už to jsou schopnosti, původ nebo vzhled. Titul ENDER LILIES: Quietus of the Knights vám tentokrát nabídne roli ducha mrtvého rytíře, jehož hlavním úkolem nebude zachránit svět, nýbrž ochraňovat malou a bezbrannou dívku.

Zdroj: Binary Haze Interactive

Jednoho dne začalo ve vzdálené poklidné zemi Land's End nepřetržitě pršet. Tyto srážky způsobily, že vše živé uhynulo a z mrtvých těl se stali šílení nemrtví, známí jako Blighted. Zničené království se tak rázem proměnilo v říši zkázy, protože Rain of Death nikdy nepřestal na zemi sesílat své otrávené dešťové kapky. Právě zde začíná příběh malé dívenky Lily, která se probouzí uvnitř kostela ve zdevastované zemi bez jediné vzpomínky na to, kým nebo čím byla. Protože je Lily bezbranná, společníkem se jí stane duch rytíře, jenž musí zajistit její bezpečí, ať se děje cokoliv.

Příjemná temnota

Vizuální stránka ENDER LILIES: Quietus of the Knights je velmi příjemně laděna do prostředí temného gotického fantasy. I přesto, že se pohybujete ve světě nemrtvých, kde na vás na každém kroku číhá nebezpečí, působí hra klidně a harmonicky. Tento pocit ještě více umocňuje hudba v pozadí od skupiny Mili, kterou můžete znát ku příkladu jako autory úvodní písně pro anime Goblin Slayer. Velmi mi však připomínala soundtrack hry NieR:Automata, která má přesně tu samou atmosféru. To ovšem stále nic nemění na tom, že nebezpečí je kolem vás více než dost. Jakožto ochránce budete mít co dělat, abyste Lily udrželi v bezpečí proti nemrtvým vojákům, psům, vránám, čarodějkám, lučištníkům či například jakýmsi velkým obtloustlým trollům.

ENDER LILIES Quietus of the Knights – někdy se jen zastavíte a kocháte se prostředím

Duchové ochránci

Každá lokace má svého hlavního bosse, který s vámi hned několikrát vytře bez váhání podlahu. Souboj s ním není žádná sranda, pokud ovšem na své straně nemáte zrovna silné společníky. Předběžný přístup zatím umožňuje porazit tři bosse – strážkyni svatyně Siegrid, válečníka Gerodda a temnou čarodějku Eleine. Po jejich skolení si můžete vyslechnout jejich srdcervoucí osud a odtajnit tak další část příběhu. Kromě ducha mrtvého rytíře, který Lily stále doprovází na každém jejím kroku, můžete do party přibrat ještě další již poražené duchy. Kdykoli porazíte ať už hlavního či mini bosse, jejich duše dojdou klidu, a oni vám tak propůjčí své schopnosti a přislíbí oddanost. Lily může mít najednou až tři obránce a je jen na vás, čí schopnosti se rozhodnete používat.

Získané schopnosti svých společníků můžete dále vylepšovat za Stagnant Blight, což je herní měna, kterou můžete nalézt různě po mapě. Najít ji je ovšem docela vzácnost, a proto je nutné si předem dobře rozmyslet, do kterých schopností ji budete investovat. Občas je to ale těžké rozhodování, protože i nyní v předběžném přístupu budete mít z čeho vybírat. Nechybí tak útoky na dálku, štíty nebo silné údery. Kromě toho se vám občas i poštěstí najít v dané lokaci relikvii, která vám přidává další bonusy.

Hra zatím není v plné verzi

Nutno znovu podotknout, že je hra stále v předběžném přístupu, a tak prozatím nabídne kromě začátečnické lokace další dvě, samozřejmě i s hlavními bossy. To samé platí pro dostupnost různých schopností a vylepšení. Bohužel si tak budeme muset počkat na plnou verzi, kde to už budeme moci rozjet ve velkém, potkávat nové a silnější nepřátele, porážet další bosse a získávat tak nové schopnosti, které nám otevřou cestu do uzamčených lokací. Pokud vás zajímají bugy, kromě občas levitujících nepřátel vám průběh hry nenarušuje nic jiného.

ENDER LILIES: Quietus of the Knights je rozhodně titul hodný obdivu. Celkový koncept, grafické zpracováním, hudba, bojový systém i samotná myšlenka tohoto ponurého a smutného příběhu do sebe skvěle zapadají a vytvářejí tak něco jedinečného. Toto loli Dark Souls budeme dále sledovat a těšit se na finální plnou hru, která má zatím našlápnuto na velmi dobré hodnocení. Upozornění pro hráče slabší povahy, vyměňte své klávesnice a myši po dobu hraní tohoto titulu za nějaké více postradatelné.

Klady
 • příběh a hudba
 • temné, přesto příjemné vizuální prostředí
 • unikátní myšlenka a bojový systém
 • na předběžný přístup prakticky bez bugů
Zápory
 • těžké začátky, než si zvyknete na bojový systém
 • zatím málo obsahu
Platforma PC
 • Datum vydání 21.06.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.