Forgive Me Father – náhledový obrázek

Forgive Me Father sází na nostalgii

13. 4. 2022
Zdroj náhledu: 1cpublishing.eu

7. dubna oficiálně vyšla plná verze hry Forgive Me Father. Je ten nejvyšší čas ponořit se do temného komiksového světa vybudovaného spíše pro starší generace. Světa, v němž je vaším jediným úkolem zabíjet hordy nepřátel – pěkně z pohodlí vašeho domova. Výtvarný styl silně připomíná Darkest Dungeon, zatímco hratelnost jako by z oka vypadla doomovkám. Co to znamená? Znamená to, že byste se měli připravit na pořádnou výzvu. Tahle hra vám totiž nedá nic zadarmo.

Podle komentářů na Steamu vývojáři naslouchali hráčům a na některých neohrabaných prvcích zapracovali, proto je také hratelnost v recenzích často označována za tu největší přednost. Příběh je pro změnu vnímán vesměs negativně, protože se ve hře nachází spíše jenom ze zdvořilosti. Je však otázkou, zdali je možné pod nátlakem vln mutantů nad nějakým narativem přemýšlet. A je vůbec příběh důvodem, proč po hře tohoto typu sáhneme?

Forgive Me Father je dostupné na SteamuEpicu i GOGu a jeho plná cena činí 19,99 €.

Daniel Konečný

K hrám poprvé přičichnul u kazetových konzolí, jejichž éra se toho času brala pomalu ke konci. Po druhé okusil kouzlo digitálních světů u hry Age of Empires II, kterou našel na počítači svých prarodičů. Krátce na to to byl Minecraft, pak moba hry a postupně to s ním šlo víc a víc z kopce. Dnes se věnuje nezávislým titulům, obzvláště pak těm, které se netají svými pixely.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.