The Talos Principle 2 – lasery

GLaDOS si zahrála The Talos Principle 2

6. 11. 2023
 

Pokud patříte mezi ten typ hráče, který si rád láme hlavu nad logickými rébusy a řeší nejrůznější hádanky mnohdy přesahující hranice normálního lidského chápání, jistě vám neuniklo vydání pokračování cenami ověnčeného titulu The Talos Principle 2. Titul vyšel 2. listopadu a sbírá jedno kladné hodnocení za druhým. Jakpak by ne, když druhý díl navazuje na ten předchozí a posouvá laťku obtížnosti zase o kousek výš, stejně tak jako vizuální zpracování, rozlehlost herního světa i kreativitu hlavolamů společně s promyšlenějším příběhem. 

Pokud bychom zabrouzdali do historie, dnešní vývojáře logických adventur stále do jisté míry ovlivňuje série Portal od společnosti Valve. Portal je právem považován za klenot tohoto žánru a je vidět, že i roky od jeho vydání si jej mnozí tvůrci berou jako mustr. To ostatně dokazuje nové video zveřejněné na kanále vydavatele Devolver Digital, které si tak trochu dělá srandu samo ze sebe. Je v něm totiž zachycená GLaDOS komentující gameplay a samozřejmě si nemůže odpustit pár narážek na autorská práva nebo roboty myslící si, že jsou lidmi. Je to oficiálně potvrzené, kočky jsou inteligentní forma života, která je schopna přežít napříč tisíciletími. GLaDOS to řekla.

The Talos Principle 2 je k dispozici na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Platforma PC
  • Vývojář
  • Vydavatel

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.