Nejočekávanější tituly – listopad 2023

Nejočekávanější tituly chystané na listopad

1. 11. 2023
 

Po peckami napěchovaných dvou měsících se s listopadem situace na poli videoherní scény zase trochu uklidní. To však neznamená, že byste měli usnout na vavřínech. I v následujícím měsíci se na vás novinky pohrnou ze všech stran, a abyste si o nich udrželi přehled, vám pomůže náš tradičně vydávaný článek s výběrem těch nejočekávanějších titulů letošního listopadu.

The Talos Principle 2    

2. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Téměř po devíti letech se fanoušci logických her dočkají pokračování uznávané hry Talos Principle. Pokračování slibuje být ještě výjimečnější, než byl originál. Bude obsahovat více zapeklitých hádanek, propracovanější surrealistické prostředí k prozkoumání, více tajemství k odhalení, hlubší zápletku a podstatné úvahy o povaze vesmíru. Navázat by mělo tam, kde skončil první díl, a bude se zaměřovat na zkoumání toho, co čeká na androidy, kteří prošli všemi testy. Těšte se na staré i nové mechaniky, včetně manipulace s gravitací, laserové puzzly a mnohem více.

EA Sports WRC    

3. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Virtuální verze světového šampionátu v Rally, nesoucí název EA Sports WRC se z dílny studia Codemasters brzy vyřítí v plné parádě. Dočkat se máme celkem 18 oficiálních tratí FIA World Rally Championship, včetně lokality ve střední Evropě, která by však do hry měla přijít až po vydání. Dále se můžeme těšit na desítky licencovaných automobilů. Revoluční novinkou by měla být stavba vlastního vozu. Nebude chybět ani podpora multiplatformního multiplayeru a vylepšen by měl být jízdní a fyzikální model, který si vezme inspiraci z Dirt Rally.

The Invincible    

6. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Na videoherní adaptaci románu od Stanislava Lema pracuje vývojářské studio Starward Industries, které je plné veteránů ze studií, jako je například CD Projekt Red nebo Techland. Je tedy bezpečné říct, že titul The Invincible se nachází ve zkušených rukách a mohlo by se jednat o velice kvalitní příběhovku. Vžijete se zde do role astrobioložky Jasny, která se nachází na nepřátelské planetě nesoucí název Regis III, kde se snaží najít zbytek své posádky. Titul bude nabízet jedenáct různých konců na základě vašich rozhodnutí učiněných v průběhu hry.

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name    

8. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Závěr titulu Yakuza 6: Song of Life znamenal konec Kiryuovy kariéry coby člena yakuzy, neboť musel předstírat vlastní smrt, aby ochránil své milované. Ve hře Yakuza: Like a Dragon se však na okamžik objevil v sekvenci proti Kasugovi Ichibanovi. Pro mnoho fanoušků tento souboj znamenal předání štafety z Kiryua na Ichibana a také Kiryuův odchod. Proto fanoušci byli překvapeni Kiryuovým návratem v osmém díle série a připravovaném spin-offu Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Očekávaný spin-off má za úkol vyplnit mezeru mezi hrami Yakuza: Like a Dragon a Like a Dragon: Infinite Wealth.

Call of Duty: Modern Warfare III (2023)    

10. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Call of Duty: Modern Warfare III bude plnohodnotným dílem s běžnou cenovkou pro tuto sérii. Hráči se vrátí do světa bojů a akce, kde se stanou součástí dramatického příběhu plného napětí a nekompromisních misí. Hra nabídne rozsáhlý singleplayerový režim, ve kterém hráči budou hrát za různé postavy a prožijí epické příběhové okamžiky, nebo umožní se zapojit do intenzivního multiplayerového zážitku. Titul slibuje působivou grafiku a realistický zvukový design, které přispívají k napínavé atmosféře hry. Hráči budou mít k dispozici širokou paletu zbraní, vybavení a taktických možností, aby si přizpůsobili svůj herní styl a dosáhli vítězství.

Bzzzt    

13. listopadu / PC

Milovníci náročných plošinovek, pixel artu a českých videoher konečně vědí, jaké datum si zvýraznit v kalendářích. Výborně vypadající hra Bzzzt od jednoho z nejzkušenějších tuzemských vývojářů, Karla Matějky, je nekompromisní plošinovka plná akce vyžadující preciznost, rychlost i hbité reflexy. Poté, co dva vědci zkonstruovali robůtka ZX8000, se jej chystají vystavit různým zkouškám, aby zjistili, jak moc je vynalézavý a mrštný. Ten se však bude muset postavit šílenému vědci Badbertovi, aby zachránil celé lidstvo.

American Arcadia    

15. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Téměř každého baví sledovat dramata jiných lidí, ať už ve vztazích, rodině, či přátelství. V American Arcadia se taková jedna reality show bude vysílat. Je v tom ale háček, občané města Arcadia nemají nejmenší tušení, že jsou účastníci jakékoliv reality show. Vysílání probíhá 24 hodin denně, a to sedm dní v týdnu. Příběh hry bude prezentován jako dokument s rozhovory a policejními výslechy. Titul vám nabídne náročné plošinové akce a stealth prvky, ale také pár hádanek, u kterých budete muset zapojit své mozkové buňky.

Assassin’s Creed Nexus VR    

16. listopadu / Meta Quest 2, Meta Quest 3

Assassin’s Creed Nexus by měl být rozsáhlým titulem pro virtuální realitu zasazeným do univerza série. Nexus bude založený na pohledu z první osoby a umožní hráčům převzít roli nejslavnějších a nejsmrtonosnějších zabijáků univerza, jako je legendární Ezio Auditore či Altair. Podle uniklých informací si titul do značné míry zachová základní aspekty série, přičemž podstatnými prvky hratelnosti Nexu budou boj, stealth a parkour. Zahrajte si za tichého zabijáka v tomto novém příběhu vytvořeném pouze pro VR. Vrhněte se do boje a šplhejte na otevřených mapách.

The Walking Dead: Destinies    

17. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

The Walking Dead: Destinies bude akční adventurou z pohledu třetí osoby a obsahovat by měla více než patnáct postav ze seriálu (stejně jako známá místa). Vžijete do role Ricka Grimese, který se probouzí z kómatu po vypuknutí zombie apokalypsy. Titul má zahrnovat první čtyři sezóny; účastníci se však nemusí řídit scénářem seriálu. Mohou si vytvořit vlastní družinu a vybrat si, koho cestou zachrání nebo zavraždí. Hráči budou moci používat různé zbraně, včetně revolverů, brokovnic a katan. Součástí titulu jsou i strategické prvky, jako je těžba surovin a správa vlastní základny. 

Last Train Home    

28. listopadu / PC

Očekávaná real-time strategie Last Train Home od mladého brněnského studia Ashborne Games mapuje strastiplné putování československých legionářů po Transsibiřské magistrále až do Vladivostoku během ruské občanské války. Hratelnost přitom má klást velký důraz nejen na ozbrojené střety, ale také na survivalové prvky. Při sledování osudů jednotlivých legionářů tvůrci vycházeli z jejich autentických deníků nebo dopisů, které posílali rodinám domů. Byť však má hra působivě přiblížit zkušenosti, které si legionáři z Ruska odnášeli, neklade si za cíl absolutní historickou věrnost. 

Přečtete si naše první dojmy.

Dále také vychází    

Song of Nunu: A League of Legends Story / 1. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Robocop: Rogue City / 2. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Star Ocean: The Second Story R / 2. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch

PowerWash Simulator VR / 2. listopadu / Meta Quest 2

Achilles: Legends Untold / 2. listopadu / vydání plné verze / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Thirsty Suitors / 2. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Vampire: The Masquerade – Justice / 2. listopadu / Meta Quest 2, PlayStation VR2

My Time at Sandrock / 2. listopadu / vydání plné verze / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

PHANTOM GALAXIES / 2. listopadu / Early Access / PC

Quantum Error / 3. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

WarioWare: Move It! / 3. listopadu / Nintendo Switch

Fashion Dreamer / 3. listopadu / Nintendo Switch

Jumanji Wild Adventures / 3. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Ebenezer and the Invisible World / 3. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Warcraft Rumble / 3. listopadu / Android, iOS

Football Manager 2024 / 6. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Xbox Game Pass

Tintin Reporter - Cigars of the Pharaoh / 7. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Stronghold: Definitive edition / 7. listopadu / PC

GUNHEAD / 8. listopadu / PC

Polylithic / 9. listopadu / Early Access / PC

Tales of Arise - Beyond the Dawn Expansion / 9. listopadu / DLC / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Dungeons 4 / 9. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Cuisineer / 9. listopadu / PC

The Day Before / 10. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S – ODLOŽENO NA 7. 12. 2023

Hogwarts Legacy / 14. listopadu / Nintendo Switch

UFO ROBOT GRENDIZER – The Feast of the Wolves / 14. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S

Turok 3: Shadow of Oblivion Remastered / 14. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Ticket to Ride / 14. listopadu / PC

Naheulbeuk's Dungeon Master / 15. listopadu / PC

The Last Faith / 15. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

DREDGE – The Pale Reach / 16. listopadu / DLC / PC

Flashback 2 / 16. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Warhammer Age of Sigmar: Realms of Ruin / 17. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Persona 5 Tactica / 17. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Naruto x Boruto: Ultimate Ninja Storm Connections / 17. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Super Mario RPG / 17. listopadu / Nintendo Switch

Worldless / 21. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Asterix & Obelix Slap Them All! 2 / 30. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Granblue Fantasy Versus: Rising / 30. listopadu / PC, PlayStation 4, PlayStation 5

Gangs of Sherwood / 30. listopadu / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.