The Sims – petice za přidání genderově neutrálních zájmen

24. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Hra The Sims 4 byla několikrát aktualizována, aby zahrnovala více LGBT+, ale stále neobsahuje genderově neutrální zájmena pro postavy.The Sims 4 bylo vydáno před více než sedmi lety a od té doby je často aktualizováno, protože Maxis do něj přidává neustále nový obsah. Ve hře ale stále chybí jedna funkce, za kterou podepsalo petici více než 20 000 fanoušků, a tou jsou genderově neutrální zájmena. Petice na Change.org postupně sbírá příznivce, protože stále více lidí z komunity si uvědomuje, že je nejvyšší čas přidat do hry inkluzivní genderový jazyk, aby se zohlednili ti, kteří používají rodově neutrální zájmena.

the sims petice

Zdroj: static0.gamerantimages.com

Petice, kterou založila streamerka Momo Misfortune na Twitchi uznává, že hra The Sims 4 byla aktualizována tak, aby vyhovovala členům LGBT+ komunity. Zároveň však říká, že by mělo být odstraněno používání genderového jazyka založeného na typu těla každého Simíka. Místo toho petice navrhuje, aby si hráči sami mohli vybrat, která zájmena budou jejich Simíci používat.Zdá se, že Maxis je ochoten hru The Sims 4 změnit tak, aby vyhovovala současným standardům, co se týče životního stylu a genderové identity. Maxis se přizpůsobil už tím, že nezamyká věci jako typy oblečení, typy těla a hlasy pro konkrétní pohlaví. Navíc, jak uvádí petice, nedávné balíčky s obsahem neužívají genderová zájmena, ale odkazují přímo na Simíky jejich jménem.The Sims je o přizpůsobení a umožnění hráčům ovládat každý aspekt života svých Simíků. Pro Maxis to znamená pouze to, že umožní hráčům upravovat si zájmena své postavy. Naprosto stejným způsobem, jakým si upravují každou jinou část svého Simíka. Hra již obsahuje další inkluzivní možnosti i z hlediska sexuality. Takže se zdá, že je jen otázkou času, kdy se přidá genderově neutrální jazyk.Petice byla vytvořena začátkem roku a je téměř u svého konce. EA to zatím neřeší, ale v petici se uvádí, že i když se tím pro The Sims 4 nic nemění, doufají, že si toho někdo z EA nebo Maxis všimne a zahrne genderově neutrální jazyk pro The Sims 5 nebo jiný obsah do The Sims. Petice byly úspěšné už v minulosti, například když bylo přidáno do The Sims více rozmanitých odstínů pleti. Doufejme tedy, že si někdo z EA všimne a bude naslouchat hlasům své komunity.The Sims 4 je nyní k dispozici pro PC, PS4 a Xbox One.https://www.youtube.com/watch?v=xDL-cFvzd4QZdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.