Samorost je dostupný ke stažení zcela zdarma

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: Amanita Design

Amanita Design je jedním ze známějších českých herních studií a snad každý řádný hráč si toto jméno spojí s nenáročnými klikacími adventurami, které vás dokážou oslnit, ale i vyděsit. Studio vzniklo už v roce 2003 a od té doby nám pravidelně přináší jednu pecku za druhou. Úplně první kousek vznikl jakožto závěrečná práce Jakuba Dvorského během studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ti bystřejší z vás už jistě vědí, že šlo o první Samorost.

Právě Samorost má dnes další dvě pokračování. Hráči si rychle oblíbili jednoduchou point’n’click adventuru, kdy se vžijete do role jakéhosi skřítka a pomůžete mu zachránit jeho domov. Skřítek žije na malé planetce podobné pařezu a nerušeně si pluje vesmírem. Jednoho dne zpozoruje blížící se nebezpečí kolize s jinou planetkou. Nasedne tak hbitě do rakety a vyrážíte na záchrannou misi.

Samorost se skládá z několika herních obrazovek, kde je vždy nutné ve správném pořadí provést několik akcí, abyste se dostali dále. Protože se přeci jen jedná o studentský projekt, nezabere vám mnoho času, asi 20 minut.

Amanita Design nyní umožňuje si jejich prvotinu zahrát zcela zdarma na Windows, Mac, iOS i Android. Nedostanete ale původní verzi, nýbrž rovnou remaster, který se může chlubit vylepšenou grafikou, novým ozvučením a hudbou od Floexe. Navíc titul přichází už i na Steam, takže si můžete svou sbírku doplnit o poslední chybějící díl.

Amanita Design na svém kontě má již více jak deset her, přičemž jsou další ve vývoji, viz Happy Game. Nejznámější kousky pak jsou Botanicula, Samorost, Machinarium, Chuchel či jejich poslední počin Creaks. Tvorba tohoto studia se zkrátka nedá splést s žádným jiným. Svým jedinečným stylem se získali spoustu fanoušků po celém světě a číslo jistě nadále poroste.

Samorost si můžete stáhnout zde.

Zdroj: amanita-design.net

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn