ETS2 - pohoří Alpy

SCS Software vydává do svých her ETS2 a ATS betaverzi aktualizace 1.44

23. 4. 2022
Zdroj náhledu: SCS Software

Novinek a změn je opravdu hodně. V nové verzi nás čeká druhá fáze přepracované Kalifornie pro American Truck Simulator, Euro Truck Simulator 2 zase obdržel kompletně inovované Rakousko. O většině změn jsme vás informovali již v našich dřívějších článcích, proto berte tento jen jako takové malé shrnutí.

Zdroj: SCS Software

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2, známý také pod zkratkou ETS2, oslaví letos své jubilejní desáté výročí, což se projevilo a v budoucnu i projeví na patřičných oslavách. K tomuto hezkému milníku vydalo české studio SCS Software zcela nový trailer, který zohledňuje současnou podobu hry. Více informací se dočtete v našem článku.

Za největší novinku verze 1.44 považuji kompletní přepracování Rakouska, které se nově více podobá novějším státům a eliminuje obrovské vizuální rozdíly, jež v tomto státě oproti například Iberii byly. Rakousko je po Německu druhým státem, který prošel omlazovací kůrou. Je tedy velmi pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme dalších projektů, a to možná i Česka a Slovenska.

Zdroj: SCS Software

Druhou změnou jsou drobné změny u některých log společností. Ta mají nově lepší a barevnější schéma, ale zároveň jsou stále podobná originálním verzím, aby se zachovala nějaká ta historie. Na informativních tabulích také nově uvidíte značení kilometrů. Ve verzi 1.44 tak při cestách budete vidět, kolik kilometrů vám do cílové destinace zbývá, a můžete si tak lépe zorganizovat váš spánek či tankování.

Zdroj: SCS Software

Vylepšení se také dočkal tahač Renault T, u kterého najdete zcela přepracovaný vnější design interiéru + byl vydán nový typ interiéru pro rok 2022. Další změny už jsou zcela totožné s americkým kolegou. Nová verze 1.44 nabídne značení skrytých cest a vylepšené uživatelské rozhraní v garáži, které hráči pomůže lépe se orientovat v jednotlivých dílech. Dále bylo přidáno inteligentní sekvenční řazení, které má zase za cíl na základě točivého momentu nebo rychlosti automaticky přeřadit váš tahač o více rychlostních stupňů najednou. Tato funkce je ve hře čistě volitelná a ulehčí práci zejména hráčům s ručním převodem. Dalšími novinkami jsou nastavitelná výška zavěšení, ulehčující práci při vyzvedávání a následném připojování některých návěsů, změny v nastavení vnitřní kamery a v některých ohledech i vylepšený fyzikální model, který posunuje hratelnost zase o kousek blíže realitě. Aby toho nebylo málo, vývojáři do hry přidali i funkci Mod Refund, jež má za úkol hráčům vrátit peníze za instalaci libovolné součástky či tahače třetích stran, neboli modifikace, pokud danou modifikaci ze hry odstraní.

Více informací o nové aktualizaci pro ETS2 a kompletní seznam změn naleznete v oficiálním článku studia.

American Truck Simulator

Pozadu nezůstal ani americký kolega, American Truck Simulator (ATS), který má v nové verzi také co nabídnout. V první řadě tu máme vydání druhé fáze přepracované Kalifornie, které si vzalo do hledáčku města Eureka, Ukiah, Sacramento, Redding a Truckee. Tato města byla od základu přepracována, aby taktéž nabídla novější a lepší vizuální stránku a lepší funkce známé z posledních DLC. V nové Kalifornii již nenajdete město San Rafael. To bude v budoucnu nahrazeno zcela novým, větším městem, zapadajícím do současného konceptu. O jaké město se jedná, prozatím nevíme.

Zdroj: SCS Software

Druhou novinkou pro ATS je zcela nový typ přívěsu s vykládací plošinou. Tento přívěs je vhodný zejména pro přepravu velkých a těžkých předmětů, jako jsou vysokozdvižné vozíky, motory pro letadla, nakladače a mnoho dalšího.

Zdroj: SCS Software

Novými vizuálními prvky si ve verzi 1.44 přizpůsobíte interiér tahače Freightliner Cascadia, který bude stejně jako Renault T v Euro Trucku odpovídat dnešním verzím.

Zdroj: SCS Software

Výčet ukončíme přidáním nových speciálních tras, o nichž jsme vás informovali již dříve v našem článku. Pro detailnější informace vás proto odkážeme na zmíněný článek.

Další změny už jsou zcela totožné s ETS2 a jejich kompletní výčet naleznete nahoře či v příspěvku studia.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.