Slime Rancher 2 – zajíčci

Slime Rancher 2 představuje nové slizáčky

29. 4. 2022
Zdroj náhledu: Monomi Park

Farmaření si na svém políčku, obdělávání půdy, zalévání a chov dobytka bezesporu patří k těm nejzákladnějším činnostem klasického venkovského simulátoru. Slime Rancher vám nabídne vesmírné dobrodružství okořeněné o chov všemožných druhů snad těch nejzákladnějších nepřátel v každé MMO hře, slimů. Již první díl vám dal do rukou prapodivnou vysávací pistoli, díky které jste mohli lapit různé druhy slizáků, ty následně křížit mezi sebou a vytvářet tak nové odrůdy. Minulé léto však bylo ohlášeno překvapivé pokračování Slime Rancher 2, které posune hranice farmaření zase kousek dál.

Slime Rancher 2 je titul opředený tajemstvím. Stále totiž nevíme, kdy se na hru můžeme těšit. Tvůrci nám však poskytli malé nahlédnutí pod pokličku vývoje a představují drobnou ochutnávku toho, co za slizáky budeme moct lovit tentokrát. Ukázat se mají staří dobří známí, ale přibude hned několik nových fešáků.

¨Zdroj: Monomi Park

Slime Rancher končí v moment, kdy se vám v roli Beatrix LeBeau podaří dostat se z planety Far, Far Range. V pokračování se ocitnete v prostředí známém pod názvem Rainbow Island a už první ukázky prozrazují, že se zde setkáte nejen s novými nástroji k farmaření, ale také s unikátními hopsajícími drobečky. Vaše nová farma navíc zřejmě bude uvnitř velkého skleníku, což samozřejmě znamená více prostoru pro ohrádky i pole. Na oficiálním twitteru autoři sdíleli několik ukázek z chystané hry, aby tak částečně uspokojili zvědavost fanoušků. Vidíme na nich zcela nové formy slizáků v podobě ryb či netopýrů, ale všimnout si můžeme také modrého krystalového a kočičího slima, což znamená, že některé z původních druhů předešlého dílu zde najdeme taktéž.

Kromě nových slimů si můžeme prohlédnout také nové prostředí ostrova, které hráčům nabídne hornatý povrch obrostlý barevnými korály, mezi nimiž by se mohly ukrývat tajemné jeskyně, jako tomu bylo už v prvním díle. Očekávat můžeme také postupné odemykání jednotlivých lokací a snad přijdou i další plodiny a způsoby jejich pěstování. Slime Rancher je převážně odpočinková hra, které bychom se měli dočkat ještě tento rok. Kdy přesně, to je prozatím ve hvězdách.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.