The Callisto Protocol do Japonska nezamíří

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: @CallistoGameJP

Vedle remaku hry Dead Space je The Callisto Protocol velmi očekávanou hororovou hrou, která se netají tím, že bude pěkně brutální. Právě kvůli gore obsahu nebude tento titul dostupný v japonských obchodech. Podle zpráv japonská organizace Computer Entertainment Rating Organization (CERO), která je zodpovědná za klasifikaci her, nedovolí, aby se titul dostal do japonských obchodů.

Japonští hráči, kteří si hru předobjednali, dostanou své peníze zpět, ale je škoda, že se hra dostala do slepé uličky s japonskou ratingovou komisí. Prohlášení se nezabývá důvody, proč CERO nad hrou ohrnulo nos, ale nebylo by překvapivé, kdyby regulátorům vadilo přílišné násilí ve hře. Tohle je prostě jedna z těch věcí, které absolutně nechápu, zvlášť v zemi, jako je Japonsko, která je známá svou bizarností. Celkově jsou tato hodnocení zvláštní, protože v západních zemích je jedno, jestli videohra obsahuje brutální aspekty, ať se ukáží vnitřnosti, ať mozky létají na všechny strany, ovšem co evropské komise nemohou překousnout, je odhalená ženská bradavka. Jakmile máte hru, ve které jsou jakákoliv prsa, okamžitě dostanete strike, a dokud ji nesmažete nebo nepředěláte, máte smůlu. V Japonsku to mají očividně naopak, je jim jedno, kolik je ve hře prsíček, ale jakmile je tam trochu krve, je zle.

To je trochu ošemetná záležitost, protože CERO by pravděpodobně bylo ochotno vydat The Callisto Protocol v Japonsku, ale vývojáři by museli odstranit nebo předělat brutální části hry, což by zničilo celkový zážitek, a na to Glen Schofield nikdy nepřistoupí. V prohlášení na oficiálním twitteru hry studio uvedlo, že raději zruší japonské vydání, než aby provedlo změny nutné ke zmírnění ratingu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn