The Callisto Protocol – Logiášek

The Callisto Protocol do Japonska nezamíří

28. 10. 2022
Zdroj náhledu: @CallistoGameJP

Vedle remaku hry Dead Space je The Callisto Protocol velmi očekávanou hororovou hrou, která se netají tím, že bude pěkně brutální. Právě kvůli gore obsahu nebude tento titul dostupný v japonských obchodech. Podle zpráv japonská organizace Computer Entertainment Rating Organization (CERO), která je zodpovědná za klasifikaci her, nedovolí, aby se titul dostal do japonských obchodů.

Japonští hráči, kteří si hru předobjednali, dostanou své peníze zpět, ale je škoda, že se hra dostala do slepé uličky s japonskou ratingovou komisí. Prohlášení se nezabývá důvody, proč CERO nad hrou ohrnulo nos, ale nebylo by překvapivé, kdyby regulátorům vadilo přílišné násilí ve hře. Tohle je prostě jedna z těch věcí, které absolutně nechápu, zvlášť v zemi, jako je Japonsko, která je známá svou bizarností. Celkově jsou tato hodnocení zvláštní, protože v západních zemích je jedno, jestli videohra obsahuje brutální aspekty, ať se ukáží vnitřnosti, ať mozky létají na všechny strany, ovšem co evropské komise nemohou překousnout, je odhalená ženská bradavka. Jakmile máte hru, ve které jsou jakákoliv prsa, okamžitě dostanete strike, a dokud ji nesmažete nebo nepředěláte, máte smůlu. V Japonsku to mají očividně naopak, je jim jedno, kolik je ve hře prsíček, ale jakmile je tam trochu krve, je zle.

To je trochu ošemetná záležitost, protože CERO by pravděpodobně bylo ochotno vydat The Callisto Protocol v Japonsku, ale vývojáři by museli odstranit nebo předělat brutální části hry, což by zničilo celkový zážitek, a na to Glen Schofield nikdy nepřistoupí. V prohlášení na oficiálním twitteru hry studio uvedlo, že raději zruší japonské vydání, než aby provedlo změny nutné ke zmírnění ratingu.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.