Wartales Ecstasy Of Gold

Wartales - nová komunitní aktualizace

1. 4. 2023
Zdroj náhledu: Shiro Games

Přípravy na opuštění předběžného přístupu, které je plánováno na 12. dubna, vrcholí. Vývojáři ze studia Shiro Games přichází s novým komunitním updatem pro Wartales. V tomto titulu, který vás zavede do alternativního středověku, se ujmete velení nad partou žoldáků, kteří se snaží přežít (a zbohatnout) v tomto nehostinném a nebezpečném světě. 

V rámci aktualizace došlo k přepracování rozhraní hry. Cílem vývojářů bylo původně lehce nepřehledné rozhraní udělat estetičtější a přehlednější. Volby na začátku nyní působí zřetelně. 

Přepracováním prošel také režim průzkumu. Jen málo hráčů vědělo, že je možné hrát bez škálování. Ve skutečnosti má nyní režim průzkumu své vlastní rozhraní. Mezi adaptivním průzkumem (škálováním) a zónovým průzkumem (podobně jako v klasičtějších RPG) si nyní můžete vybrat.

Přepracováním, respektive vyvážením, prošly také volby osudu. Každá možnost nastavení má navíc nyní více informací.

Zdroj: Shiro Games

Někteří hráči si v rámci předběžného přístupu stěžovali na obtížnost a vyváženost v některých místech a lokacích. Vývojáři k tomuto stručně dodávají „Wartales je náročná hra. Od první minuty je vaše žoldácká jednotka vržena do divokého a násilného světa, kde vám jdou po krku vlci a bandité.“ – Shiro Games. 

V rámci zpětné vazby prošla obtížnost změnou, která hru v pozdější fázi činila spíše snadnou, protože žoldáci získali rychle velké množství zkušeností a díky tomu měli i velmi silné dovednosti. Tato změna zahrnuje již zmíněné vybalancování napříč průchodem, zamezení nepřiměřeného trestání ve snadném režimu a také oživení pozdější fáze hry. Cílem bylo, aby hra představovala stále výzvu dle zvolené obtížnosti a udržovala si své osobité tempo i v pozdějších fázích.

Více informací naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.