Novinky

SCS Software rekapituluje rok 2023 v American a Euro Truck Simulator 2

Vývojáři z českého studia SCS Software vydali nové video, v němž rekapitulují novinky a změny v roce 2023 ve hrách American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2.

Novinek bylo v loňském roce opravdu požehnaně. Jako první jsme se dočkali nového tahače Western Star 5700XE a později i vylepšené verze Kenworth W900 100 Years Anniversary Edition, Kenworth T680 Signature Edition a Volvo VNL pro American Truck Simulator. Po obsahové stránce však nezůstal upozaděný ani Euro Truck Simulator 2. Ten obdržel zcela nový tahač DAF XD či licencované přívěsy značky Tirsan a Wielton. Došlo ale také k pokroku, co se týče přepracovaného Německa. Oznámeno bylo rovněž přepracování Švýcarska, jehož novou podobu bychom měli vidět už letos.

Co se týče obsahu, bohužel jsme se stále nedočkali vydání rozšíření Heart of Russia, které bylo kvůli současné geopolitické situaci odloženo na neurčito. Náplastí za to nicméně vydal SCS Software West Balkans, jenž musím uznat, že mě svoji kvalitou doslova šokoval, a dle mého názoru se jedná o nejlepší mapově DLC, které kdy studio vydalo. V případě American Truck Simulatoru jsme se loni mohli projet Oklahomou a ke konci roku i Kansasem, jehož recenzi si u nás budete moci přečíst již brzy. Dále můžeme zmínit také přepracovanou oblohu a vylepšené efekty, které SCS Software vydalo s verzí 1.49, a jako poslední musím zmínit velmi povedený vánoční event, který by mohl dávat určitou naději, že bychom se v budoucnu mohli dočkat implementace sněhu, nebo dokonce změn roční doby. To je nicméně otázka vzdálené budoucnosti a jsem sám zvědavý, kam se American Truck Simulator a Euro Truck Simulator 2 posune v letošním roce. Více informací o rekapitulaci najdete v přiloženém videu výše.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Recent Posts

MAXFIT8 – malá klávesnice, velké překvapení

Když se mi poprvé dostala do ruky herní klávesnice MAXFIT8 MK921, přiznávám, že jsem byla…

13 hodin ago

Ďábel proti katovi. Marvel láká na chystanou minisérii Daredevil/Punisher: The Devil's Trigger

Daredevil a Punisher si půjdou po krku. Marvelovští superhrdinové se proti sobě utkají v komiksu…

17 hodin ago

Inferius se představuje, aneb když peklo rozdá karty

Nově oznámený titul Inferius od debutujícího studia Lucid Rain Studios slibuje neobyčejně temný a náročný zážitek. Má…

17 hodin ago

Globální hodnocení končí? Steam nově filtruje recenze podle vašeho jazyka

Platforma Steam po téměř dvanácti letech existence uživatelských recenzí přichází s přelomovou změnou, která zásadně…

20 hodin ago

Její duše za pomstu odhalí jiný pohled známého příběhu

Pokud patříte mezi knihomoly, kterým ve sbírce nesmí chybět ani jedna žhavá nadpřirozená romance, trilogie…

20 hodin ago

Fallout představil první záběry druhé řady

Součástí programu akce Gamescom byl i segment týkající se seriálu Fallout. Na pódiu se představil…

22 hodin ago