Doritos Silent – úvodka

Program Doritos Silent odfiltruje zvuky křupání chipsů

10. 11. 2023
Zdroj náhledu: Doritos

Každý hráč si při večerní zábavě někdy rád dopřeje malou svačinku, ať už jde vyluxovat ledničku, nebo si užije chroupání chipsů. V dnešní době je to zažitý stereotyp, že se hráči při dlouhém nočním hraní neobejdou bez hromady jídla. Jenže zrovna zvuk křupnutí tenkého brambůrku je přece tak otravný a hlasitý, že se firma Doritos rozhodla pomocí umělé inteligence vytvořit software k potlačení hluku, který hladoví hráči tak rádi vydávají. Doritos známe i v našich končinách. Tato americká značka ochucených tortilla chipsů ve tvaru trojúhelníku jistě patří mezi oblíbené snacky kdejakého gamera. Nutno podotknout, že společnost má již nějaké zkušenosti s herním průmyslem díky dřívějším spolupracím s Xboxem, PlayStationem i Rockstarem. Nyní se však pouští do vlastního projektu s názvem Doritos Silent, což je software zaměřený přímo pro hráče.

Představte si, že se sejdete s kamarády na Discordu a najednou vám ve sluchátkách zazní nepříjemné chroupání. I když by to většina řešila ztlumením nebo vyhubováním dotyčnému spoluhráči, Doritos nabízí jinou variantu. Software Doritos Silent není vtip, nýbrž funkční pomocník při řešení takového problému. Program lze bezplatně stáhnout z webových stránek společnosti prozatím pouze na PC. Pohání jej umělá inteligence schopná rozpoznat až neuvěřitelných pět tisíc různých zvuků křupnutí, díky čemuž je dokáže odfiltrovat z vaší hlasové konverzace. AI byla sice trénovaná na křupání chipsů Doritos, ale zvládne pracovat i s jinými hluk vydávajícími svačinkami. 

Z reakcí lidí, kteří software již otestovali, vyznívá, že Doritos Silent je schopen eliminovat většinu nepříjemných zvuků, ale stále není dokonalý v tom, zachytit úplně všechny. Technologie se však posouvají vpřed rychlostí blesku, a tak lze očekávat, že se případné chybky časem vyladí.

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.