Alice: Asylum nakonec nikdy nevznikne

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: American McGee

Naděje umírá poslední. Tímto heslem se řídil herní vývojář známý jako American McGee, který již několik dlouhých let od roku 2017 pracoval na konceptech pro vytvoření třetího dílu fanoušky milované videoherní série Alenky. Pro tisíce podporovatelů však přišla zdrcující zpráva. Vydavatel a vlastník práv, společnost Electronic Arts, se rozhodl Alice: Asylum nezafinancovat ani projektu neudělit licenci pro hledání jiného partnera. Pro EA je Alenka důležitou součástí celkového katalogu her společnosti, a proto se jí herní velikán nehodlá vzdát. Financování bylo zamítnuto na základě interní analýzy duševního vlastnictví, tržních podmínek a podrobností návrhu výroby.

American McGee získal skrze svůj Patreon tisíce podporovatelů, a i přes prvotní odmítnutí ze strany EA se nadále snažil vytvořit dost propracovaný koncept na to, aby společnost ohromil. Vznikl tak 414stránkový soubor Design Bible for Alice: Asylum obsahující kompletní vizi se všemi nápady, jak by třetí díl Alenčiných videoherních dobrodružství mohl vypadat. Bohužel ani to nebylo pro EA dost na to, aby projektu dali zelenou. Zhrzený American McGee tímto krokem vyčerpal všechny možnosti, jak třetí Alenku realizovat, a končí nejen s ní, ale i se samotným vývojem her. V případě, že by se EA někdy v budoucnu rozhodla třetí díl vytvořit, se chce od něj naprosto distancovat a nemít s ním absolutně nic společného.

Fanouškům tak zůstaly oči pro pláč a po tak dlouhé době i poslední plamínek naděje vyhasl. Připomínkou této cesty nám mohou být rozpracované návrhy a concept arty, které se nikdy nestanou realitou. Od vydání Alice: Madness Returns uběhlo více než deset let. Titul se stejně tak jako American McGee’s Alice těší velké oblibě i pozitivním ohlasům. Třetí díl měl nabídnout více krve, násilí, smrti i hororových prvků na hranici mentálního zdraví. Osud série je nyní ve hvězdách a s jistotou se nedá potvrdit, zda se pokračování vůbec někdy dostane k hráčům. Rozhodně to však nebude v takové podobě, kterou si přálo tisíce fanoušků.

Zdroj: Twitter, patreon.com/americanmcgee

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn