Broken Roads oživuje ducha Fallout

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com

Hra Broken Roads bude izometrický australský Fallout

Vydavatelství Team17 oznámilo, že podepsalo smlouvu na hru Broken Roads, připravované izometrické RPG odehrávající se v postapokalyptické Austrálii. Hru vyvíjí studio Drop Bear Bytes, které pochází přímo z Austrálie, a to konkrétně z Torquay.

Broken Roads do subžánru postapokalyptických her a je postaveno na skutečných lokacích a pamětihodnostech. Již nyní se mnoho lidi doslova rozplývá nad příběhovými ambicemi a „komplexními příběhy přeživších Australanů“. Nicméně, takovýchto plánů a ambic jsme již mohli za celou řádku let slyšet a číst nespočetně mnoho.
Okamžitě se samozřejmě nabízí srovnání s dřívějšími díly Falloutu: izometrický styl, tahové souboje, postapokalyptické téma a příslib velkých a obtížných rozhodnutí.

Disco Elysium jako inspirace

Ve hře však bude možné poznat i stín hry Disco Elysium, třebaže ve značně zjednodušené podobě, se systémem zvaným Morální kompas.

Tento systém bude ovlivňovat úkoly, dialogy a vývoj postavy a je postaven na čtyřech filozofiích: Humanistická, Utilitární, Machiavellistická a Nihilistická. Hráči začnou hru zodpovězením několika otázek, které vyústí v určení výchozího bodu, a následná rozhodnutí posunou vaše vnitřní sklony, což ovlivní vývoj událostí a vaše vztahy.

Broken Roads city

Zdroj: igdb.com

Hra bude čistě singleplayerová, a i když nejde o úplně do očí bijící záležitost, grafika a její „ručně kreslená“ estetika má jisté kouzlo. Ve službách autentické postapokalypsy jde také nad rámec: „Soundtrack složený z nástrojů zkonstruovaných z předmětů denní potřeby. Tento fakt pomáhá (nebo spíše má) učinit svět Broken Roads živým a více osobitým.“

Hra má vyjít během roku 2022 a můžete ji sledovat zde.

Zdroj: Pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn