Broken Roads intro

Broken Roads oživuje ducha Fallout

24. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Hra Broken Roads bude izometrický australský Fallout

Vydavatelství Team17 oznámilo, že podepsalo smlouvu na hru Broken Roads, připravované izometrické RPG odehrávající se v postapokalyptické Austrálii. Hru vyvíjí studio Drop Bear Bytes, které pochází přímo z Austrálie, a to konkrétně z Torquay.

Broken Roads do subžánru postapokalyptických her a je postaveno na skutečných lokacích a pamětihodnostech. Již nyní se mnoho lidi doslova rozplývá nad příběhovými ambicemi a „komplexními příběhy přeživších Australanů“. Nicméně, takovýchto plánů a ambic jsme již mohli za celou řádku let slyšet a číst nespočetně mnoho.

Okamžitě se samozřejmě nabízí srovnání s dřívějšími díly Falloutu: izometrický styl, tahové souboje, postapokalyptické téma a příslib velkých a obtížných rozhodnutí.

Disco Elysium jako inspirace

Ve hře však bude možné poznat i stín hry Disco Elysium, třebaže ve značně zjednodušené podobě, se systémem zvaným Morální kompas.

Tento systém bude ovlivňovat úkoly, dialogy a vývoj postavy a je postaven na čtyřech filozofiích: Humanistická, Utilitární, Machiavellistická a Nihilistická. Hráči začnou hru zodpovězením několika otázek, které vyústí v určení výchozího bodu, a následná rozhodnutí posunou vaše vnitřní sklony, což ovlivní vývoj událostí a vaše vztahy.

Zdroj: igdb.com

Hra bude čistě singleplayerová, a i když nejde o úplně do očí bijící záležitost, grafika a její „ručně kreslená“ estetika má jisté kouzlo. Ve službách autentické postapokalypsy jde také nad rámec: „Soundtrack složený z nástrojů zkonstruovaných z předmětů denní potřeby. Tento fakt pomáhá (nebo spíše má) učinit svět Broken Roads živým a více osobitým.“

Hra má vyjít během roku 2022 a můžete ji sledovat zde

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.