Conan Exiles – úvodka

Conan Exiles oslavuje třetí narozeniny

21. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Před třemi lety, v roce 2018, vyšel Conan Exiles z předběžného přístupu, a tak je nutné toto krásné číslo řádně oslavit. Tvůrci natočili děkovné video a ukázali artworky oslovených umělců jako poděkování všem moderům, dobrodruhům, stavitelům, umělcům, válečníkům a zkrátka všem, kteří jsou nedílnou součástí této početné komunity.

Conan Exiles je masivní multiplayer, ve kterém máte zcela volnou ruku. Po rozlehlé mapě je jen na vás, kam se zrovna vydáte. Oblastí k prozkoumání je hned několik – poušť, jungle, nebezpečný sever, oblast savany, lesy nebo například kráter sopky. Budete postaveni před tu nejtěžší zkoušku ze všech… přežít! Vybudujete si tak svůj nedobytný hrad či rovnou celé vesnice, spojíte síly s přáteli nebo budete hrát na vlastní pěst. Pokud nechcete bojovat s dalšími hráči a vidět, jak se vaše majestátné sídlo bortí pod útokem jako domeček z karet, můžete zavítat na PvE servery. I zde ovšem můžete očekávat tzv. Purge, který vám občas dá pěkně zabrat, obzvláště pokud budete hrát sám. Jednou z největších předností je systém budování staveb. I když má své mouchy, podporuje vaši kreativitu. Mnohdy se sami hráči chlubí a předhánějí v tom, kdo vytvoří větší a originálnější stavbu.

Je nutno podotknout, že vývojáři aktivně komunikují se svou komunitou a stále se snaží přidávat nový a nový obsah, ať už to jsou různá DLC s novými typy stavebního materiálu, zbraní, brnění apod., či neustálé vylepšování herních mechanik. Je pravdou, že některé úpravy a opravy trvaly léta a mnohdy dokázaly hráčům pěkně znepříjemnit prožitek z hraní.

Je možná trochu škoda, že se v rámci oslav třetích narozenin nekonají aspoň nějaké slevy. Přeci jen samotná hra vám úplně nevybílí peněženku, ale pokud budete chtít hrdě vlastnit všechna DLC a rozšíření, budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Přesněji jen za DLC zaplatíte 116,89 €, což je v přepočtu 2 982,448 Kč.

Zdroj: conanexiles.com/blog

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.