Light No Fire – úvodka

Light No Fire je nová hra od tvůrců No Man's Sky

10. 12. 2023
Zdroj náhledu: Hello Games

Jestli vývojáři ze studia Hello Games něco skutečně umí, pak je to vytváření rozlehlých světů, nad nimiž občas rozum zůstává stát v němém úžasu. To samé se dnes již dá říct o No Man's Sky, které se díky tvrdé práci celého týmu zapsalo do novodobé historie videoher jako nejpozoruhodnější vykoupení. Kdysi haněný titul za ty roky nakonec rozkvetl do podoby, jež nabízí pohlcující zážitek vesmírného průzkumu, a Light No Fire hodlá jít v jeho stopách. Ne však v rozlehlosti svého světa. Light No Fire se spíše než na průzkum rozlehlé galaxie zaměří na svobodu survivalového sandboxu na jedné obrovské planetě o velikosti naší Země. Mělo by se tedy jednat o jedno z největších herních prostředí, jaké jsme kdy mohli navštívit.

Vývojáři se ze svých předešlých chyb poučili a na představení nového projektu se řádně připravili. Oznamovací trailer debutoval na The Game Awards 2023 a mnohým divákům vzal dech. Nejzajímavější na celé hře je sdílení celého fantasy světa se všemi hráči najednou. Půjde o masivní multiplayer, v němž se můžete vydat na cestu vlka samotáře, spojit síly s přáteli nebo navázat nová nečekaná spojenectví s hráčem klidně i na druhé straně zeměkoule. Light No Fire ohromí svým uměleckým ztvárněním. Masivní planeta bude ukrývat několik jedinečných biomů, cenné zdroje, rostliny, zvířata i nepřátele. Vydejte se sjet divokou řeku, vylezte na nejvyšší horu, kochejte se nekonečnými výhledy na oceán i krajinu kolem, postavte si majestátní základnu nebo se proleťte na drakovi či jiných okřídlených tvorech. V možnostech vám bude bránit pouze vaše vlastní fantazie.

Light No Fire prozatím nedisponuje datem vydání ani přibližným rokem, kdy by se hráči mohli vrhnout do objevování tolik lákavého otevřeného světa. Je nadmíru jasné, že studio Hello Games nebude nic chtít uspěchat, a doufejme, že se start Light No Fire vydaří lépe, než tomu bylo v případě No Man's Sky.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.