MSI 2022 – čínskému regionu byly anulovány první tři zápasy

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Riot Games

Skupinová fáze Mid-Season Invitational začala již v úterý a od té doby se stačilo odehrát už osmnáct zápasů. Kvůli kovidové situaci v Číně se zástupci tohoto regionu nemohli dostavit osobně na samotný šampionát v jihokorejském městě Busan. Proto tým Royal Never Give Up hraje z domácího prostředí, zatímco zbylí soupeři odehrávají zápasy přímo na pódiu.

Z prvních osmnácti her stačil tým RNG odehrát tři zápasy. Dnes by tato skupina měla odehrát i zbytek a výherci postoupit do čtvrtfinále. Bohužel dnes přišlo ze strany Riot Games oznámení, že první tři zápasy, které čínský region odehrál, jsou anulovány a budou se muset odehrát znovu.

Důvodem anulace je rozdíl rychlosti odezvy, kterou měl čínský tým znatelně nižší, což mohlo ovlivnit výsledky zápasů. Zatímco všechny týmy na podiu hrály s průměrným pingem 70, čínský tým hrál pouze na pingu 35. Technické vyhodnocení během tří dnů tak vyústilo ve výsledek, který navýší počet zápasů, jež musí být skupinou B odehrány.

Zápasy by se měly odehrát do neděle 15. května. Alex Francois se omluvil všem hráčům, týmům i fanouškům, avšak nadále sleduje situaci v rámci zachování férovosti v rámci soutěže.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn