Afterpunk – úvodka

Nakladatelství Crew vydává český komiks Afterpunk

13. 3. 2024
Zdroj náhledu: Crew

Zatímco minulý rok se pro český komiks nesl ve znamení díla Supro: Hrdinové na dluh, letos se od superhrdinů a reflektory ozářených jevišť přesuneme do nehostinné země sužované jedním apokalyptickým scénářem za druhým. Afterpunk je čerstvým přírůstkem nakladatelství Crew z pera dvou českých autorů, kteří se rozhodně nemohou považovat za nováčky nebo příležitostné fajnšmekry komiksového světa. Michal Suchánek a Jonáš Ledecký si pro všechny milovníky steampunku, kyberpunku, sci-fi a nefalšované akce připravili sborník celkem deseti katastrofických příběhů o invazi mimozemšťanů, vypuknutí zombie apokalypsy, o jaderné válce, vzpouře robotů a dalších potencionálních hrozbách, jejichž vinou by svět, jaký známe dnes, mohl zaniknout dříve, než dojde k vyhasnutí Slunce.

Komiksové veledílo Afterpunk najdete už nyní na prodejních pultech. S koupí rozhodně není radno otálet, protože už 14. března 2024, se od 17.00 na Václavském náměstí v Paláci knih Luxor koná slavnostní křest. Přítomni budou oba autoři. Následná autogramiáda je samozřejmostí. Kdybyste přece jen váhali, druhou šanci dostanete o týden později, konkrétně 21. března 2024. Tentokrát se autogramiáda uskuteční v knihkupectví Krakatit od 17.00. 

V komiksu se můžete těšit na akční jízdu protkanou nejrůznějšími formami humoru i emočních kopanců do žaludku. Už dle ukázek lze soudit, že svět po apokalypse není místem pro žádné dámičky a přežít v tak krutých podmínkách vás zkrátka donutí vytáhnout svaly z kabelky a porvat se i o ten poslední drobeček. Nemluvě o tom, že přijde čas i na poezii. Jonáš Ledecký, autor scénáře, se přitom ke vší té krvi, prachu, špíně a násilí nezdráhá připojit i svérázný žánr. Schválně, zda ho objevíte… pst, stačí se podívat na obálku.

Zdroj: Crew

„Zajímá vás, jak to se světem nakonec dopadne? Jestli poslední tečkou bude zombie apokalypsa? Invaze mimozemšťanů? Napadnou nás zmutovaní kanibalové? Čeká nás vzpoura robotů? Nebo Zem lehne popelem v jaderném pšouku?

V každém případě se můžeme těšit, že o zábavu budeme mít postaráno i potom. Ať už na pivu se zombíkem, u stolu s lidožroutem, nebo při zdobení vánočního stromečku s mimozemšťany… Protože dvě z největších jmen současného českého komiksu, Michal Suchánek a Jonáš Ledecký, představují svůj povídkový komiks, který začíná tam, kde vše ostatní končí.“

Zdroj: TZ

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.