Nier automata background

Nier: Automata přesáhla hranici pěti milionů prodaných kopií

29. 12. 2020
Zdroj náhledu: igdb.com

Akční hack and slash hra Nier: Automata od vývojářského studia Platinum Games dosáhla nového milníku v podobě pěti milionů prodaných kopii. Vyplývá to z oficialního twitterového účtu hry.

Už od svého vydání slaví na svůj žánr nebývalý uspěch. Přibližně měsíc po vydání v dubnu 2017 bylo dosaženo jednoho milionu prodaných kopií, v září téhož roku pak dva miliony. Třetího milionu hra dosáhla v červnu 2018. V květnu 2019 se hra mohla pyšnit čtyřmi miliony a na konci března tohoto roku to bylo už čtyři a půl milionu. Na počin z roku 2017 je to jistě skvělý výsledek a jde vidět, že o tuto hru mají hráči stále velký zajem.

Nier: Automata byla vydaná 23. února 2017 společností Platinum Games a je dostupná na PC, PS4 a Xbox One. Na jejím vývoji se podílel například Yoko Taro z původního Nier z roku 2010. O distribuci se postaral vydavatel Square Enix.

Zbývá připomenout i připravovaný remaster prvního dílu s názvem Nier: Replicant. Vydání je naplánováno na 23. dubna 2021.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.