Pokemon Go - Cover

Pokémon karta prodána za 250 000 dolarů

28. 4. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Podepsaná Pokémon karta byla vydražena v aukci “jenom” za 250 000 dolarů, tedy přibližně za 5 360 875 korun.

Běžní smrtelníci si za tak vysoké částky kupují domy nebo sportovní auta. Časy se ale mění a vášniví sběratelé Pokémon karet se nebojí, na můj vkus za astronomické částky, koupit právě sběratelské Pokémon kartičky. Pokémon je však už řadu let celosvětový fenomén a není tak velkým překvapením, že někteří sběratelé jsou schopni utratit podobnou sumu za velice cennou kartu. Konkrétně tato karta byla v rámci oslavy 60. narozenin prezidenta společnosti Pokémon v roce 2017 věnována několika zaměstnancům. Částka však ale není historicky ta nejvyšší. V lednu tohoto roku si tajemný kupec pořídil kartu za neuvěřitelných 360 000 dolarů, tedy 7 720 560 korun. Oficiální název Pokémon karty, která se prodala za tuto sumu, je „2017 P.M. SM Black Star #TPCi01 Tsunekazu Ishihara Signed Pokemon GX Promo Card.“ Tato karta byla vydražena na Goldin Auctions a ani zdaleka se nejedná o klasickou kartu. Místo obvyklé ilustrace, představující konkrétního pokémona připraveného k boji, tato kartička obsahuje umělecké ztvárnění Išihary, společně se speciální OP (overpowered) schopností.

Kartička zobrazuje Tsunekazua Išiharu, prezidenta společnosti The Pokémon Company. Dále je na kartičce vyobrazen pokémon Rotom a pokéball. Nechybí na ní ani podpis černým inkoustem právě od Tsunekazua Išihary.

Zdroj: Kotaku

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.