The Store is Closed – mutant

The Store is Closed vás uvězní v Ikee

24. 9. 2022
Zdroj náhledu: Ziggy

Chystaná kooperativní hororová hra The Store is Closed přichází se skutečně neotřelým nápadem. Pokud už jste někdy nakupovali v obchodním řetězci IKEA, jistě víte, že projít celý obchod není otázkou pár desítek minut. Nábytek, elektronika, domácnost i zahrada, IKEA má zkrátka vše a ztratit se mezi regály napěchovanými všemožným zbožím je jistě noční můra kdekoho z nás. Představte si však, že byste nestihli najít východ před zavírací dobou a celou noc museli zůstat uvnitř společně s partou dalších nešťastníků a především s monstry v patách. The Store is Closed tuto myšlenku chystá změnit v realitu a vývojář prosí o pomoc.

Tato myšlenka vzešla z fiktivního příběhu jménem SCP-3008 od jednoho z přispěvatelů SCP Foundation. V něm se píše o bývalé budově obchodu IKEA, který své návštěvníky přenesl do alternativního světa nekonečného prostoru plného monster. Právě tento příběh inspiroval vývojáře Ziggyho k vytvoření hry The Store is Closed. Základní princip hry je přitom velice jednoduchý. Hráč společně s dalšími nebožáky uvízne v nekonečném obchodě a musí přežít proti zmutovanému personálu. Ať už se budete chtít vydat na sólovou dráhu, nebo přizvat přátele, z nábytku a dalšího zboží si budete moct vytvořit zbraně a opevnění k odražení zmutovaných zaměstnanců.

Aby tento koncept ovšem vůbec mohl vzniknout, bude zapotřebí britského vývojáře Ziggyho podpořit skrze Kickstarter. Projekt končí za více než měsíc a k dnešnímu dni se podařilo vybrat dvojnásobek z požadované částky. Přes pět set přispěvatelů se zasloužilo o to, že se The Store is Closed stane realitou v červnu roku 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Mezi dalšími milníky jsou speciální zbraně, nábytek a mnoho dalšího. Uzavřená alfa začíná po ukončení kampaně 4. listopadu 2022 a přístup do ní dostanou pouze hráči z řad lidí, kteří přispěli na vývoj.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.