Tomb Raider anime Shadow of the Tomb Raider

Tomb Raider seriál na Netflixu

28. 1. 2021
Zdroj náhledu: Square Enix

S filmovými a seriálovými adaptacemi slavných herních sérií se na populární streamovací službě Netflix v poslední době roztrhl pytel. Seriály jako Zaklínač či Castlevania zná jistě každý. yní Netflix oznámil, že v produkci je také zbrusu nový animovaný (a anime!) Tomb Raider seriál.

Budeme sledovat dobrodružství Lary Croft následující po událostech posledního rebootu - tedy trilogie od Square Enix. Scénář k seriálu napíše Tasha Huo, který má na triku také prequel k Zaklínačovi (The Witcher: Blood Origin), nebo Rudou Soňu; na produkci se bude podílet i Dmitri M. Johnson (Sonic the Hedgehog), dále Stephen Bugaj, Howard Bliss a Jacob Robinson.

Tomb Raider anime džungle

Netflix v oficiální zprávě uvádí : “Za pětadvacet let, které uběhly od vydání herní série Tomb Raider, se prodalo přes 81 milionů kopií a hra získala celou pokladnici nejrůznějších ocenění. Úspěch hry vedl k celosvětové franšíze zahrnující filmy, merch, komiksy a nyní stylový animovaný seriál“.

Kdy přesně se dočkáme prvního dílu, Netflix nezveřejnil.

Příznivce King Konga může potěšit informace, že zároveň s Tomb Raiderem Netflix pracuje také na anime seriálu podle Ostrova lebek (Skull Island).

Že Tomb Raider seriál byl další důvod, proč si předplatné na Netflixu pořídit?

Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.