Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Baldur's Gate 3 hrdinové

Baldur’s Gate 3 – RPG dekády

Když jsem se poprvé doslechl o hře jménem Baldur’s Gate 3, byl jsem skeptický. Na titulu pracovalo jiné než původní studio (Larian) a z prezentace vyplývalo, že herní mechanismy budou změněny.

2. 4. 2024
Steam Next Fest - náhled

Steam Next Fest únor 2024 - nejzajímavější tituly

Máme zde znovu všemi milovaný festival demoverzí na Steamu, a to Next Fest. Ten probíhá již od pondělí 5. února až do neděle 11 února. Jak je v naší redakci zvykem, opět jsme spojili naše síly dohromady, abychom vám mohli v tomto rozsáhlejším článku doporučit různé demoverze, které nás zaujaly.

Bloodlines 2 titulka

Bloodlines 2 ukazují gameplay v novém traileru

Bloodlines 2 mají nový trailer, opět Studio The Chinese Room si pečlivě naplánovalo odhalování různých aspektů své nejnovější hry, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Skutečnost, že Paradox Interactive svěřil vývoj Bloodlines 2 novým vývojářům (předtím na nich pracoval Hardsuit Labs), vzbudila pozornost – a debutová ukázka v září loňského roku vyvolala v komunitě fanoušků […]

2. 2. 2024
RTX 4070 SUPER foto

RTX 4000 Super a Radeon RX 7600 XT

Každý počítačový hráč potřebuje výkonnou grafickou kartu; jenže kterou v dnešní mainstreamové nabídce pořídit? Vybírat musíte podle peněz i podle požadovaného výkonu. Možností nicméně teď budete mít více, protože jak firma NVIDIA, tak AMD mají v plánu nové modely.

10. 1. 2024
Nejlepší hry roku 2023 – výběr redakce

Nejlepší hry roku 2023 – výběr redakce

Nikola Erlebachová     Zatímco si pro mě rok 2023 přichystal poměrně intenzivní videoherní sucho, nebál se mi to vynahradit na jiných frontách. Letos jsem hraní videoher nedala tolik, co loni, a proto je pro mě výběr těch pěti nejlepších pořádný oříšek.

Diablo II Resurrected recenze

Základy ekonomie ve hrách: Diablo

Filosofická otázka, co tvoří hodnotu něčeho, patří jistě k těm stále aktuálním. V tomto článku se podíváme na hodnotu předmětů v e-sportové klasice, Diablo II: Resurrected.

7. 12. 2023
Bloodlines 2 titulka

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 podruhé oznámen, má nové vývojáře i datum vydání

Po letech jsme se dočkali trochy čerstvé krve. Paradox naplnil své sliby z června a přichystal si pro hráče krátký trailer své dlouho chystané a očekávané, leč nešťastným osudem stíhané hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Nyní konečně víme, které studio převzalo štafetu po původním vývojáři Hardsuit Labs, jemuž se hru bohužel nepovedlo přivést k vydání.

4. 9. 2023
Diablo IV náhled

Diablo IV – zlo je nesmrtelné

Na počátku byl Svár. Ano, mytologie Diabla IV má své slabiny, jak jsme psali už v našem zhodnocení remasterovaného Diablo II: Resurrected. Vždyť jaké světové náboženství začíná svůj příběh právě rozbrojem mezi silami, které utvářejí svět?

27. 6. 2023
Forspoken In Tanta We Trust Tanta Cinta

Očekávané DLC Forspoken: In Tanta We Trust v novém traileru

DLC letošní hry Forspoken s podtitulem In Tanta We Trust je netrpělivě vyhlíženo všemi fanoušky této akční příběhové adventury. Ať už máte na titul jakýkoliv názor (podívejte na naši recenzi Forspoken, pokud třeba ještě žádný nemáte), měli byste chovat toto rozšíření v pozornosti.

4. 5. 2023
Bloodhunt výročí render

Bloodhunt slaví rok od vydání

Bloodhunt oslavuje jeden rok od svého vydání. Vampýrská battle royale střílečka ze světa Vampire: The Masquerade oficiálně vyšla 27. 4. 2022, a to pro platformy PC a PlayStation 5. Tuto událost autoři připomínají prostřednictvím dvou obleků, které můžete získat zdarma po uplatnění kódu „BLOODHUNTONEYEAR“ na stránkách zde, přičemž čas na to je až do konce […]

28. 4. 2023
Forspoken Tanta Cinta

Forspoken – nedokonalý epos o lásce

Forspoken – to je jméno akční příběhové adventury, dlouho očekávané hráči plnými zvědavosti, co se skrývá za velkorysými sliby autorů. Hru přivedlo na svět v lednu roku 2023 studio Luminous Productions pod křídly vydavatelské společnosti Square Enix.

21. 4. 2023

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.