Zdeněk Samec

Zdeněk rád hrál hry už od dětství. Na gymnáziu spolu se spolužáky vytvářel vlastní hry v GameMakeru. Po menší přestávce se ke hraní vrátil a teď je to jeho hlavní koníček. Jeho vášní jsou hlavně AAA hry s propracovanou grafikou. Rád se vrací i ke starším hrám. Za nejlepší hru všech dob považuje sérii Half-Life, má slabost i pro hry od Blizzardu. V GP by rád pokrýval hardwarovou sekci a přispíval recenzemi a úvahami. Jeho zájmem je i zvláště západní filosofie, klasická řečtina a latina, které studoval na Filozofické fakultě UK.

Bloodlines 2 titulka

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 podruhé oznámen, má nové vývojáře i datum vydání

Po letech jsme se dočkali trochy čerstvé krve. Paradox naplnil své sliby z června a přichystal si pro hráče krátký trailer své dlouho chystané a očekávané, leč nešťastným osudem stíhané hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Nyní konečně víme, které studio převzalo štafetu po původním vývojáři Hardsuit Labs, jemuž se hru bohužel nepovedlo přivést k vydání.

4. 9. 2023
Diablo IV náhled

Diablo IV – zlo je nesmrtelné

Na počátku byl Svár. Ano, mytologie Diabla IV má své slabiny, jak jsme psali už v našem zhodnocení remasterovaného Diablo II: Resurrected. Vždyť jaké světové náboženství začíná svůj příběh právě rozbrojem mezi silami, které utvářejí svět?

27. 6. 2023
Forspoken In Tanta We Trust Tanta Cinta

Očekávané DLC Forspoken: In Tanta We Trust v novém traileru

DLC letošní hry Forspoken s podtitulem In Tanta We Trust je netrpělivě vyhlíženo všemi fanoušky této akční příběhové adventury. Ať už máte na titul jakýkoliv názor (podívejte na naši recenzi, pokud třeba ještě žádný nemáte), měli byste chovat toto rozšíření v pozornosti.

4. 5. 2023
Bloodhunt výročí render

Bloodhunt slaví rok od vydání

Bloodhunt oslavuje jeden rok od svého vydání. Vampýrská battle royale střílečka ze světa Vampire: The Masquerade oficiálně vyšla 27. 4. 2022, a to pro platformy PC a PlayStation 5. Tuto událost autoři připomínají prostřednictvím dvou obleků, které můžete získat zdarma po uplatnění kódu „BLOODHUNTONEYEAR“ na stránkách bloodhunt.

28. 4. 2023
Forspoken Tanta Cinta

Forspoken – nedokonalý epos o lásce

Forspoken – to je jméno akční příběhové adventury, dlouho očekávané hráči plnými zvědavosti, co se skrývá za velkorysými sliby autorů. Hru přivedlo na svět v lednu roku 2023 studio Luminous Productions pod křídly vydavatelské společnosti Square Enix.

21. 4. 2023
Lilith

Diablo IV beta – dojmy z hraní

Díky společnosti COMGAD jsme si mohli zahrát předobjednávkovou early access betu nejnovějšího titulu od Blizzardu, jímž je Diablo IV. Jaké jsou naše dojmy z ní? Hned na úvod musím říci, že jsem byl tímto počinem mile překvapen.

21. 3. 2023
Ryzen 7000 X3D titulka

AMD oznamuje nového krále mezi herními procesory

Na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas AMD představilo své nové produkty v oblasti stolních i mobilních procesorů. Mezi ně patří pro hráče asi nejatraktivnější Ryzeny sedmé generace, založené na architektuře Zen 4, které budou vybaveny 3D vyrovnávací pamětí (cache), a tedy značně navýšenou kapacitou této paměti.

9. 1. 2023
RTX 4090 titulka

RTX 4090 a další novinky v grafickém hardwaru

RTX 4090, vytoužená grafická karta herních nadšenců, byla 12. 10. 2022 oficiálně vydána. S tím, jak skončilo recenzní embargo, jsme se také dočkali podrobných nezávislých informací o výkonu jak referenční Founders Edition, tak modelů od partnerů Nvidie (mezi něž již bohužel nepatří EVGA).

15. 10. 2022
RTX 4080 keynote

RTX 4090 a 4080 oficiálně představeny

V rámci dnešní GTC Keynote představil CEO Nvidie Jensen Huang dlouho očekávané nové grafické karty RTX 4090 a RTX 4080. Mají nabídnout vysoký nárůst výkonu i efektivity a velká část prezentace se točila kolem nové generace proprietárního supersamplingu pomocí umělé inteligence, DLSS 3. Představení grafických karet tvořilo poměrně malou část keynotu (větší díl byl věnován […]

21. 9. 2022

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.