Impaler – hroty!

Tři nové retro střílečky, které si nesmíte nechat ujít

21. 9. 2022
Zdroj náhledu: Apptivus

Smrt je jen začátek, to už jsme slyšeli tolikrát, že tomu snad už nejde ani věřit. Druhá polovina kalendářního roku se ponese v duchu retro stříleček, které si na retro sice pouze hrají, ale každý správný milovník brutální řežby by je rozhodně neměl minout.

Začneme pěkně zostra! Prodeus je titul, který se už nějaký ten pátek plácá v předběžném přístupu. Na Steamu sbírá jeden kladný ohlas za druhým a konečně nastal čas do světa vypustit plnou verzi se vším všudy, co si pro nás vývojáři ze studia Bounding Box Software přichystali. Plná verze vyjde 23. září na PC a PlayStation 4/5. Užijte si tuto střílečku z pohledu z první osoby poháněnou moderní technologií s retro estetikou a vlastnostmi na plné pecky. Epická kampaň, nadupaný multiplayer a stovky map vytvořených hráči, to vše vás čeká v plné verzi, která hned v den vydání přichází do Xbox Game Passu.

Cultic nejenže vypadá dost retro, ale navíc nabídne pořádně hororovou atmosféru. Vylezte z hrobu a rozsévejte kolem sebe pouze zkázu a smrt. Cultic byl navržen tak, aby se hráči cítili jako u klasických stříleček z dávných dob, ale s výhodami moderního enginu, jako je fyzika, osvětlení a plně 3D herní svět. Pouze vy sami si určíte vlastní cestu a herní styl. Je libo střelné zbraně, nebo naopak hromadu výbušnin? Rozmanitý arzenál vás připraví na vše, co se vám jen opováží postavit do cesty. Cultic vychází už 13. října 2022 na PC.

O trochu později, ale přece jen vychází minimalistická arénová střílečka Impaler. Na světlo světa se podívá 6. prosince 2022 na PC. Impaler se snaží na scénu vnést dávku originality pomocí magických hrotů, na které budete nepřátele s nadšením napichovat místo toho, abyste jejich těly prohnali desítky kulek. Tato arénovka se snaží každý pokus udělat jedinečný a daleko náročnější díky početnější hordě, až deseti druhům nepřátel a pokaždé jinému rozložení mapy. Impaler bude sázet na vymazlenou hudbu, prvky roguelike, sedm typů zbraní a nezapomenutelný retro nádech her devadesátých let.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.