Warhammer 40,000 Marneus Calgar – Cover

Warhammer 40,000: Marneus Calgar – šokující odhalení původu

15. 3. 2022
 

Warhammer 40,000: Marneus Calgar je spojením postupně vycházejících pěti sešitů. Díky tomu si můžete příběh o Marneovi přečíst zcela uceleně a najednou. Marneus Calgar je, dalo by se říci, neporazitelný velmistr Ultramariňáků, který již stovku let v daleké temné budoucnosti vede své jednotky proti veškerým hrozbám a nekompromisně drtí jednoho nepřítele za druhým. Žádné pomalé začátky, vrhneme se rovnou do akce.

Scénář:
Kresba:
Barvy:
Vydavatel:
Svět:
Žánr:
Překlad:
Počet stran:
Vazba:
Rok a měsíc vydání:
ISBN:

Kieron Gillen
Jacen Burrows
Java Tartaglia
Crew
Warhammer 40,000
Fantasy a sci-fi
Zuzana Komprdová
128
brožovaná
únor 2022
9788076790957

Zdroj: Crew

Warhammer 40K

Warhammer má fantastickou tradici, kterou milují miliony lidí po celém světě. Původně se jedná o stolní válečnou hru s miniaturami, zasazenou do fiktivního sci-fi vesmíru. Na její motivy vzniklo již nespočet počítačových her a knih, tvoří se i seriály, jak animované, tak jeden hraný, připravovaný ve spolupráci s Amazonem. Fanouškovská základna se neustále rozšiřuje, a tak došlo i ke spojení v tomto komiksu s Marvelem.

Warhammer 40,000: Marneus Calgar

Když se řekne WH40K, většině asi přijdou na mysl masivní bitvy různých armád. Ultramariňáci, orkové, Tyranidové a další mocnosti jsou pohlceny nekonečnými konflikty.Ve Warhammer 40,000: Marneus Calgar se dostáváme do doby, kdy Císař už je přes deset tisíc let živoucí mrtvolou a jeho země jsou napadány stále vytrvávajícími Kacíři. Vyprávění je rozděleno na dvě časové roviny – na přítomnost, ve které Marneus řeší aktuální konflikt na své rodné planetě Nova Thulium, a pomocí jeho nostalgických flashbacků i minulost. Ke konci se obě tyto časové osy protnou a celý místní příběh se uzavře. Místní proto, protože v rámci celého díla narážíme na zmínky o dalších nespočetných dobrodružstvích, kterých byl Marneus součástí a jejichž vyprávění by vydalo na spousty dalších komiksů. V rovině minulosti se dozvídáme o raném životě a vzestupu Marnea Calgara, jeho výcviku na mariňáka a jaké zkoušky a výzvy musel překonat. Mariňáci jsou vlastně dětští vojáci. Rekrutují se mezi desátým a dvanáctým rokem života a méně než 1 % přežije výcvik i chirurgická a chemická vylepšení a stane se plnohodnotnými vojáky. Díky těmto dvěma rovinám vidíme pozvolný vývoj Marneova charakteru.

Zdroj: Crew

Přístupné pro všechny

Občasná historická okénka, výpisky z kodexu a rozsáhlost úvodní mapy dávají na odiv, jak je vlastně vesmír 40K obrovský. Warhammer 40,000 má dlouhou historii se spoustou postav a příběhů, které by byly pro většinu nováčků zastrašující, ale Gillen jako fanoušek Warhammeru předkládá pečlivě sepsaný výstižný příběh, který je zábavný, protkaný akcí a zároveň prezentuje enormní svět bez zahlcení podrobnostmi. Zatímco všude okolo probíhají epické bitvy s hordami nepřátel, soustředí se na příběh Marnea Calgara. Změnou typu písma jednoduše poznáte, kdo hovoří. Příběh je jasný a snadno sledovatelný.

Brutální vizuální zpracování

Grafická stránka je vizuálně ohromující. Barvy jsou živé, bohaté a plné energie. Jasně modrá a červená jsou dominantami, doplněné zlatou. Stínování a sytá barva krve rozprskávajících se a trhajících se těl skvěle prezentuje brutalitu světa Warhammeru. Zbraně a brnění jsou vykresleny do nejjemnějších detailů, včetně všech jejich nedokonalostí a opotřebení. Velmi dobré jsou i výrazy odhodlání, zla nebo zoufalství, které se na postavách zrcadlí.

Zdroj: Crew

Warhammer 40,000: Marneus Calgar je skvělým úvodem do Warhammeru 40K jak pro nováčky, kteří se dozvídají základní informace, tak pro jeho fanoušky, kteří odhalují Calgarovu minulost a pronikají do mariňáckého výcviku. Děj je svižný, krásně doplněný grafickým zpracováním s živými barvami.

Klady
  • úžasný vizuál
  • živé, syté barvy
  • krvavá podívaná
Zápory
  • předvídatelná příběhová linie
Platforma PC
0.0

Doporučujeme

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.