Librarian Tidy Up the Arcane Library - úvodka

Roztřiďte desítky knih do polic ve hře Librarian: Tidy Up the Arcane Library!

15. 5. 2026
Zdroj náhledu: igdb.com

Neexistuje snad poklidnější pracovní pozice než knihovník. Jen si to představte: police plné knih, ukládání je zpět na místo, otírání prachu z kožených vazeb a to ticho… to je sen. Jenže ve chvíli, kdy tři tisíce sedmdesát dva knih skončí na společné hromadě ve změti naprostého chaosu, je to spíše noční můra. V novince Librarian: Tidy Up the Arcane Library! bude vaším úkolem všechny poházené knihy roztřídit a uložit do správných polic. Nemějte ovšem strach, je to kouzelná knihovna a na pomoc vám přispěchá magie.

Tento poklidný uklízecí simulátor vás poté, co zlomyslná víla uvrhla majestátní knihovnu do naprostého chaosu, zamkne uvnitř do doby, než budou všechny knihy vráceny na svá původní místa. Kdykoliv se vám podaří dokončit řadu jedné série, získáte nové kouzelné schopnosti, které vám pomohou zvýšit efektivitu a celý proces urychlit. Obálky knih se stanou vaším vodítkem v cestě za kýženým pocitem uspokojení z dobře odvedené práce. Jakmile se totiž regály začnou plnit a chaos ustoupí pořádku, celá místnost začne odhalovat svá tajemství.

Titul Librarian: Tidy Up the Arcane Library! tak sází na relaxační atmosféru. Čas vás netlačí, ale jeho připomínkou bude pouze občasné kolísání světla. Máte všechen čas světa, abyste splnili úkol svým vlastním tempem a v jakémkoliv pořadí. Zda se rozhodnete využít síly magie, nebo se naopak na celý úkol vrhnout hezky postaru, bude jen a jen na vás. Kdo by chtěl uklízet v reálném světě, když je to o tolik zábavnější v tom digitálním, no ne?

Nikola Mrázová Erlebachová

Indie a RPG videohry jsou mou slabostí a rozhodně se tím netajím. Jako prcek jsem nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na žlutých TV kazetách. Dovnitř mě úplně vtáhla až drahá polovička a od té doby si svět bez her neumím představit. Jsem umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhnu také po starších titulech, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem. Když zrovna nebojuji s bossy, nejspíše se ztrácím mezi stránkami knížek, nebo mazlím svou milovanou kočkovitou šelmu… ideálně obojí zároveň.