Age of Empires IV intro

Age of Empires IV se připomíná

3. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Age of Empires IV je velmi očekávaným pokračovatelem slavné a oblíbené RTS série, která vás postaví do centra epických historických bitev, jež utvářely svět. Hra bude nabízet známé i nové inovativní způsoby, jak rozšířit své impérium v rozlehlých krajinách, a s ohromující vizuální věrností 4K přináší vyspělou real-time strategii nové generace.

Nové trailery Age of Empires IV

Jako připomínku hry (kdyby náhodou někdo zapomněl) se objevily dva nové trailery. Jeden představuje krátký pohled na civilizaci dynastie Abbásovců (na základě Abbásovského chalífátu a Mamlúckého sultanátu, vládců islámského světa po 750 let). Samozřejmostí jsou také jejich jezdci na velbloudech a Dům moudrosti.

Druhý trailer následně ukazuje námořní bitvu.

Ve hře bude v základní verzi celkem osm asymetrických civilizací. Hrát tak budete moci za Číňany, Angličany, Francouze, Mongoly, Rusy, Dillíský sultanát a Svatou říši římskou a již zmíněné Abbásovce. Z historických částí kampaně pak budou k dispozici Vzestup Moskvy, Mongolská říše, Normanské tažení a stoletá válka. Terén by pak měl nově i poskytovat určité výhody jednotkám na vyvýšených místech.

Zdroj: igdb.com

Jak je již dle trailerů a obrázků patrné,hra dostala i nový grafický kabát oproti předešlým dílům série. Nicméně jednotky neúměrně velké k budovám i nadále zůstaly. To nemusí každému vyhovovat, avšak k této sérii to prostě patří. Hra má oficiálně vyjít 28. října letošního roku.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.