Black Myth Wukong – boj!

Black Myth: Wukong má nový trailer

23. 8. 2023
Zdroj náhledu: Game Science

Na prezentaci Gamescom Opening Night Live byl podle očekávání představen nový gameplay trailer k ambiciózní soulslike akci Black Myth: Wukong. Zřejmě zatím na žádnou jinou videohru vyvíjenou v Číně nebylo upřeno tolik celosvětové pozornosti, a nová ukázka dokazuje, že se tak děje zaslouženě.

Na záběrech můžeme vidět souboje s bossy, které byly poodhaleny již v o něco starším traileru, a zároveň je nám ukázáno více z mytologického světa bohů a démonů, do nějž je příběh zasazen.

Hra studia Game Science vychází z příběhů opičího krále Sun Wukonga (v prozodické české transkripci Sun Wu-kchunga), kterého představil epizodicky vyprávěný román Putování na západ, jenž patří k pilířům předmoderní čínské literatury. Dílo z konce 16. století, tedy z dob dynastie Ming, je nesmírně vlivné a populární i za hranicemi Číny a v posledních letech podle něj vznikalo velké množství nákladných seriálových i filmových adaptací.

Hlavní hrdinové Putování na západ zanechali svou stopu i v tuzemsku. Již za minulého režimu se popularitě těšil zkrácený český překlad cílící zejména na dětské čtenáře (a z ideologických důvodů pojmenovaný právě Opičí král). Legendou mezi českými dětmi se pak stal seriál z dílny Čínské ústřední televize, jenž byl sice ztřeštěný, ale zároveň se dějově věrně držel předlohy. Na počátku 90. let jej vysílala tehdy ještě Československá televize. https://www.youtube.com/watch?v=OQ04p47CExc

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.