Black & White 2 intro

Black & White 2 se hlásí ve 4K díky módu

19. 5. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Někteří z vás si jistě vybaví hru Black & White 2, která byla vyvinuta studiem Lionhead Studios a jejímž vydavatelem bylo Electronic Arts. Původně vyšla roku 2005 a jednalo se o pokračování úspěšné hry Black & White z roku 2001.

Ve druhém díle se opět ujímáte role všemocného boha, který touží po jediném, po oddanosti celého světa. K této touze a k jejímu uskutečnění budete mít k ruce samozřejmě vašeho miláčka, tedy vámi zvolenou potvůrku. Tuto přerostlou potvůrku budete trénovat, aby vám pomohla získat si respekt všech primitivních pozemských lidí.

Zdroj: igdb.com

V roli všemocného boha

Velký vliv hraje také to, zda se rozhodnete být zlý bůh a budete dobývat národy cestou strachu a bolesti, nebo zda budete hodní a respekt si budete získávat formou zázraků a dobré vůle. Vaše cesta se bude odrážet i na vašem mazlíkovi – když budete hodní, bude i váš mazlík spíše roztomilé zvířátko na hraní, když však budete ztělesnění všeho zlého, i z vašeho mazlíčka se stane hrůzostrašná bestie.

Ve hře samozřejmě i bojujete a vaše potvůrka může bojovat s jinou potvůrkou, která patří jinému bohu. Je tedy jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

Zdroj: igdb.com

Díky moderovi ve 4K

II když je hra už skoro 16 let stará, tak se stále najde poměrně silná komunita hráčů, kteří si ji rádi zahrají. Bohužel grafika odpovídá roku, ve kterém hra vyšla. Nyní však můžete Black & White 2 hrát ve 4K rozlišení, a to díky moderovi jménem merendas235, který 16. května nahrál 6GB balíček textur na NexusMods. Přiložené video ukazuje hru v základní verzi a s nyní nově přidaným balíčkem.

Zdroj: eurogamer.net

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.