Bzzzzt – úvodka

Bzzzt je 2D skákačka inspirována hrami z 80. let

14. 3. 2021
 

Když jsem projížděl nové hry na platformě Steam, vyskočila na mě hra, která se jednoduše jmenuje Bzzzt. Ta mě zaujala nejen svým názvem, ale i pixelovým vzhledem. Tento titul si můžete vyzkoušet zatím jen zdarma skrze demo, které můžete stáhnout. Na tomto titulu pracuje vývojář KO.DLL a my si teď hru trochu představíme.

Příběh Bzzzt je nenáročný

Ujmete se umělé inteligence ZX800, kterou vytvořili dva zapálení profesoři Ema a Norbert. Tito dva vědci si pro vás připravili několik specifických testů. Abyste tyto pokusy mohli splnit, dostanete od nich maličké robotické tělo, se kterým budete procházet jejich bláznivé úkoly a překážky.

Svižná 2D plošinovka

Titul Bzzzt je 2D skákací plošinovka inspirovaná hrami z osmdesátých let, které se vývojáři povedlo velmi osvěžit. S vaším malým robotem budete překonávat různé nástrahy, které pro vás profesoři připravili. Budete například skákat z jedné plošiny na druhou, přeskakovat paprsky či ozubené kotouče aj.   

 Hratelnost bych přirovnal ke starším hrám, jako byl Mario, Prehistorik či Jazz Rabbit, jen bez toho zabíjení nepřátel.  Obtížnost se po každé splněné úrovni zvyšuje, a díky tomu vás nenechá na chvíli oddechnout.  Pokud nejste nijak zdatný hráč, co se skákaček týče, ničeho se nebojte, vývojář KO.DLL myslel na všechny. Na začátku si tak můžete vybrat ze tří dostupných obtížností – lehkou, střední a šílenou.

V prvních dvou možnostech můžete v každé kapitole beztrestně umřít a začít od začátku úrovně, zatímco v šílené obtížnosti to máte trošku ztížené. V šílené verzi totiž máte sedm srdíček (alespoň v rámci dema), která vidíte na vršku vaší obrazovky. Jakmile si je vyčerpáte, hra pro vás permanentně končí a musíte začít úplně od začátku. V demoverzi si můžete vyzkoušet jedenáct úrovní z padesáti.

Grafika ani soundtrack vás neurazí

Kreslená 2D pixel artová grafika je pěkně zpracována a do samotné hry sedí perfektně. Nevím proč, ale celkově mi grafické zpracování připomnělo titul Kindergarten, akorát o něco vyhlazenější. Elektronická hudba se tu skládá jen z pár tónů, které se neustále opakují, ale nejedná se o takovou tu otravnou melodii, která vám po pár minutách začne lézt krkem. Hudební podklad Bzzzt vás má naopak pozitivně nabudit a do jisté míry to funguje. Tuto hříčku bych doporučil všem hráčům, co mají rádi skákačky, pixel artovou grafiku či se chtějí jen odreagovat. 

Přesnější datum vydání této malé roztomilé hříčky není zatím známo, ale můžeme se na něj těšit během letošního roku. 

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.