residentevil

Capcom pracuje na opravě Resident Evil 8 poté, co poslední aktualizace způsobuje pády

19. 10. 2022
Zdroj náhledu: capcom

Společnost Capcom uvedla, že si je vědoma závažných pádů při pokusech o hraní PC verze hry Resident Evil 8 po nedávné aktualizaci. Zároveň všechny ujišťuje, že se na vyřešení problémů již usilovně pracuje. S blížícím se vydáním DLC Shadows of Rose je série RE opět na vzestupu a zájem o hru po krátkém poklesu opět znatelně stoupá. Celkovému „znovuzrození“ série je pak připisován rok 2017 díky vydání sedmého dílu. Kromě nového obsahu pro RE8 se fanoušci mohou těšit také na předváděcí akci.

Společnost Capcom nedávno teasovala akci Resident Evil, která v té době neměla stanovené datum a jednoduše se chystala „brzy“, ale od té doby bylo odhaleno, že bude 20. října. Předváděcí akce je pro studio příležitostí, jak odhalit některé detaily o zlaté edici RE8, která vyjde 28. října. Očekávají se také informace o chystaném remaku Resident Evil 4, jenž má být uveden na trh 24. března 2023. Zatímco však mnozí tuto událost netrpělivě očekávají, existuje řada hráčů, kteří si všimli některých do očí bijících problémů s PC verzí osmého dílu.

Poslední aktualizace PC verze Resident Evil 8 způsobuje vážné pády, přičemž hráči hlásí, že se při spuštění hry objeví zpráva, že jejich data jsou nekompatibilní, a následně je doporučen restart. Společnost Capcom na Twitteru uvedla, že si je problému vědoma a omlouvá se všem, kteří se s pády setkali. V tweetu také stojí, že se studio snaží problém odstranit, ačkoli není uvedeno, kdy by mohla přijít oprava. Mezitím zpráva z Kotaku poukazuje na řešení od uživatele služby Steam FluffyQuack. 

Původní Resident Evil, který pomohl definovat žánr survival hororu, je pro Capcom vlajkovou lodí už od poloviny 90. let. Ačkoli s pátým a šestým dílem série přišel určitý útlum, předchozí čtyři díly jsou považovány za klasiku, zatímco dva novější díly, včetně Village, ukazují, že v této sérii je stále ještě život.

Zdroj: gamerant.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.