South Park Snow Day! – Cartman opět na scéně

Cartman bude rozsévat nadávky v nové kooperativní hře South Park: Snow Day!

14. 8. 2023
Zdroj náhledu: THQ Nordic

Legendární partičku chuligánů z ještě slavnějšího městečka South Park zná snad každý. Stejnojmenný seriál se vyznačuje tím, že si s nikým ani s ničím nebere servítky. Jeho přehnaný a vyzrálý humor doprovází příběh o nahlížení na svět očima dětí, a možná právě proto si získal takovou oblibu. Hráči jistě zapátrají v paměti po několika videoherních ztvárněních, z nichž nejviditelnější jsou South Park: The Stick of Truth a South Park: The Fractured but Whole. South Park se poslední hry dočkal v roce 2017 a od té doby všichni netrpělivě vyhlížíme, co nám budoucnost této franšízy přinese dál. Zlom přišel až s THQ Nordic Digital Showcase, během níž byl odhalen nový titul s názvem South Park: Snow Day!

South Park: Snow Day! bude navazovat na odkaz seriálu a vrátí na scénu námi tolik milované postavy. Půjde totiž o akční kooperativní bitvu až pro čtyři hráče v netradičně ztvárněném světě věrném estetice South Parku. Hra bude ve 3D, což je na jednu stranu jediný způsob, jak hráčům přinést otevřenější zážitek, ale na tu druhou se lze obávat, že by tento odklon mohl způsobit určitou ztrátu fanoušků věrných 2D stylu typickému pro tuto sérii.

South Park: Snow Day! zřejmě bude nějak spojený s předešlými počiny, protože v krátkém traileru vidíme Cartmana v kouzelnickém kostýmu právě z The Stick of Truth. Odhalené záběry ukazují hektické boje ve sněhové vánici. Hráči by v rolích Cartmana, Kylea, Stana a Kennyho měli bojovat proti vlnám nepřátel nejen sněhovými koulemi, ale i jinými dostupnými prostředky. Další detaily nám prozatím nebyly odhaleny, ale s jistotou víme, že South Park: Snow Day! vyjde na PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch někdy během roku 2024.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.