Nejočekávanější tituly – srpen 2023

Nejočekávanější tituly chystané na srpen

1. 8. 2023
 

Prázdniny se překlopily do druhé poloviny a poměrně slabší červenec vystřídá více nabitý srpen. Těšit se v něm můžete na spoustu skvělých titulů, od pár triple-A kousků až po nezávislé projekty. Léto se pomalu, ale jistě krátí, a tak nezapomeňte dobře rozvrhnout své síly pro nadcházející pecky měsíce srpen.

Baldur's Gate 3    

3. srpen / PC, PlayStation 5 až 6. září

Návratu jedné z fanoušky nejoblíbenější série a legendární herní značky Baldur's Gate 3 se dočkáme nejprve na PC, později také na nejnovější konzoli od Sony. Příběh se odehrává ve fiktivním fantasy světě Forgotten Realms, a ačkoliv se v něm můžete setkat s některými známými tvářemi z předešlých dílů, půjde o zcela nový děj. Vytvořte si vlastní identitu, shromážděte svou družinu, vydejte se na dobrodružství v partě až čtyř lidí, kořistěte, bojujte a zastavte invazi chapadlovitých potvor, zatímco sami budete infikováni parazitem. Baldur's Gate 3 hráče překvapil informací, že ve hře budete moct mít milostný románek s medvědem a na závěr na vás bude čekat až sedmnáct tisíc možných variant konců.

Gord    

8. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Když se bývalí tvůrci tolik známých a populárních her, jako je Zaklínač a Frostpunk, dají dohromady, může z toho vzniknout něco úžasného. Gord bude prvotina studia Covenant.dev, složeného z polských veteránů v oboru. Zavede vás do temné a děsivé země s mytickými bytostmi okořeněné slovanskou atmosférou, jak to v našich končinách máme rádi. Temně hororová strategie vám nebude mazat med kolem pusy. Budete se muset starat o osadu, rozšiřovat ji a docílit její prosperity. K tomu samozřejmě bude nutné dohlížet na pohodlí svých obyvatel, překonat hlad i různé nemoci, sbírat materiály, budovat víru a cvičit je v boji, abyste se ubránili děsivým monstrům, nájezdným kmenům a dalším tajemným silám.

Atlas Fallen    

10. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Příběh Atlas Fallen má hráče zavést do polootevřeného světa překypujícího starověkými záhadami a hrozbami ze strany zkažených bohů. Lidstvo je pod jejich útlakem nuceno opouštět své domovy a hledat útočiště, kde se jen dá. Vy sami povstanete, abyste lidstvo ochránili a nastolili novou éru v kooperativní či sólové příběhové kampani. Vaše schopnosti budou na bázi písku, díky kterému pro vás nebude problém rozpoutat ničivou bouři a využít jeho sílu k dalším účelům. Svět bude domovem nebezpečných monster, jejichž esence vám umožní přizpůsobit si vlastní herní styl a používat mocné zbraně měnící svou podobu.

Stray Gods: The Roleplaying Musical    

10. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Stray Gods: The Roleplaying Musical má být fantasy příběhem ve světě mytických řeckých bohů a příšer o hledání svého místa, převzetí osudu do vlastních rukou a hledání odpovědí. Vaše volby budou mít znatelný dopad a změní konce i cestu, kterou se k nim vydáte. Budujte přátelství se smrtelníky i bohy, rozdmýchejte oheň romantiky s potenciálními milenci, rozhodněte se, kým chcete být, a zjistěte pravdu o smrti své předchůdkyně, po níž jste zdědili moc Múzy. Titul bude komedií i tragédií v jednom. Kombinovat má prvky klasického divadelního představení s videohrami, v jehož centru pozornosti je příběh, postavy a hudba.

Shadow Gambit: The Cursed Crew  

17. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

V chystané strategii Shadow Gambit: The Cursed Crew se hráči ujmou role pirátského kapitána, který vede loď duchů zvanou Red Marley a sestavuje posádku prokletých jedinců v alternativní historii zlatého věku pirátství. S využitím nadpřirozených schopností musí hráči přelstít a porazit inkviziční armádu, která jim blokuje cestu k legendárnímu pokladu kapitána Mordechaje. Hráči budou moct také plnit individuální mise pro jednotlivé postavy, aby prohloubili své znalosti o posádce a naplánovali další výpravu, a zároveň se sblížili se svými podřízenými na palubě strašidelné kocábky.

The Texas Chainsaw Massacre    

18. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S

Asymetrický multiplayerový zážitek z pohledu třetí osoby vycházející z kultovního hororu z osmdesátých let, The Texas Chainsaw Massacre, vás už brzy postaví do role jednoho ze členů nechvalně proslulé rodiny Slaughterů, abyste svým hostům jakoukoliv metodou zabránili v útěku. V opačném případě se stanete obětí, jejíž důvtip a nenápadnost budou hlavním klíčem k úspěšné cestě na svobodu. Každá z postav, ať už na jedné, či na druhé straně, bude mít unikátní schopnosti, které jí dopomohou ke skrývání se, k hledání únikových cest, k pokládání pastí či k odemykání zámků aj. Titul rozhodně nehodlá šetřit na brutalitě a postaví proti sobě tři vrahy a čtyři přeživší. Majitelé Xbox Game Passu jistě ocení, že hra bude od prvního dne dostupná také v rámci jejich předplatného.

Immortals of Aveum    

22. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Immortals of Aveum je střílečka z pohledu první osoby, která se bude odehrávat v magickém světě inspirovaném středověkou Evropou. Hráči se ujmou role mágů, kteří musí chránit svět před nebezpečím. Příběh se zaměřuje na Jaka, člena elitního řádu bojových mágů s cílem stanout jako vítězové v nekonečné válce. Titul slibuje plynulý soubojový systém zaměřený na řetězení útoků, dobře načasovaných protiútoků a mistrovském zvládnutí magických sil. Hra Immortals of Aveum původně měla vyjít už minulý měsíc, konkrétně 20. července, ale vývoj nabral na zpoždění, a tak nakonec doplní srpnovou sestavu.

Armored Core VI: Fires of Rubicon    

25. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S

Armored Core VI: Fires of Rubicon bude nejnovější díl mech série vyvinuté společností FromSoftware. Příběh se odehrává na planetě Rubicon 3, která je domovem mocného zdroje energie zvaného „Coral“. Coral by mohl být řešením, které lidstvo potřebuje k pohonu svých technologických prostředků, aby přežilo. Je však také natolik nebezpečný, že před lety před začátkem příběhu spálil Rubikon na popel. Ani tato smrtící ukázka některé strany neodradila od války o tuto látku. Hráči se ujmou role Ravena, žoldáckého pilota, který přijímá zakázky od různých klientů, jako jsou megakorporace a odbojové skupiny.

Under the Waves    

29. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S

Psychologický titul Under the Waves se bude odehrávat v Severním moři v techno futuristických sedmdesátých letech minulého století. Vžijete se do role Stana, profesionálního potápěče. Ten utrpěl velkou ztrátu, která mu změnila život. Se Stanem prožijete nástrahy izolace a smutku, ale i spoustu dobrodružství, a budete objevovat krásy společně se živočichy, jeskyněmi, vraky a podmořskými rostlinami. Stan navíc musí čelit nepředvídatelné řadě událostí a bolestivým vzpomínkám hluboko pod mořskou hladinou, které ho zavedou čím dál tím hlouběji. Vaším úkolem v průběhu hry bude potápěče dostat zpět na povrch, čímž mu zachráníte život.

Sea of Stars    

29. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch

Po odkladu se tahové pixelartové RPG inspirované klasickými hrami, Sea of Stars, konečně chystá na vydání. Příběh se zaměřuje na dvě Děti slunovratu, které spojí síly Slunce a Měsíce a provedou magii zatmění, jedinou sílu schopnou odrazit monstrózní výtvory zlého alchymisty známého jako The Fleshmancer. Poznejte desítky originálních postav, plavte se, šplhejte, objevujte, skákejte z říms, vařte, rybařte, bojujte, zastavte se v krčmě a poslechněte si písně nebo si zpříjemněte volnou chvíli hraním nechvalně proslulé stolní hry „Wheels“. Sea of Stars zkoumá klasická témata dobrodružství a přátelství, a zároveň je plná nečekaných zvratů i událostí.

Dále také vychází   

Guilty Me / 1. srpen / PC
Azeriom / 3. srpen / PC
Hammer of Virtue / 7. srpen / PC, PlayStation 5
WrestleQuest / 8. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S
Cat's Request / 8. srpen / PC
I Am Future: Cozy Apocalypse Survival / 8. srpen / PC
Stray / 10. srpen / Xbox One a Xbox Series X/S
Sengoku Dynasty / 10. srpen / PC
Overwatch 2 / 10. srpen / Steam
Turbo Overkill / 11. srpen / plná verze / PC
Hammerwatch II / 15. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Moving Out 2 / 15. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Wayfinder / 15. srpen / Early Access / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S
En Garde! / 16. srpen / PC
Bomb Rush Cyberfunk / 18. srpen / PC, Nintendo Switch
Madden NFL 24 / 18. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S
Smurfs Kart / 22. srpen / PC
Fort Solis / 22. srpen / PC, PlayStation 5
RIDE 5 / 24. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S
Blasphemous 2 / 24. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch
Bee Island / 25. srpen / PC
Samba de Amigo: Party Central / 29. srpen / Nintendo Switch
Goodbye Volcano High / 29. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4
The Black Pool / 29. srpen / PC,
Agatha Christie - Hercule Poirot: The London Case / 29. srpen / PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X/S
Daymare: 1994 - Sandcastle / 30. srpen / PC, PlayStation 4, Xbox One
War Hospital / 31. srpen / PC, PlayStation 5, Xbox Series X/S

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.