Counter-Strike 2 náhled

Counter Strike 2 a nová cesta k VAC banu

16. 10. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Přechod hráčů z CS:GO na Counter-Strike 2 se nese ve dvou skupinách. První skupinu tvoří vlna spokojenců, těšících se z velké aktualizace, která hru změnila podle jejich gusta. V herní komunitě je však tuhle tichou ukojenou část světa Counter-Strike 2 docela těžké objevit a spíše narazíme na převažující kritické ohlasy. Mezi nimi se nejvíce ozývají negativní myšlenky a výčitky k chybám, které se s novou verzí objevily. Mezi ně rozhodně patří zasekávání a pády hry, což dokáže zvednout tlak nejen hráčům CS2. Pomocnou ruku se rozhodlo podat AMD v nové aktualizaci ovladače 23.10.1, která tenhle nedostatek měla spravit pomocí technologie Anti-Lag+ snižující herní latenci. Po sérii nečekaných VAC banů ze strany Steamu, jak jde vidět ve vlákně na Redditu, vydalo vedení CS2 oficiální vyhlášení na platformě X. Parafrázuji v češtině:

„Nejnovější ovladač společnosti AMD zpřístupnil funkci „Anti-Lag/+“ pro CS2, která je implementována pomocí obcházení funkcí engine dll. Pokud jste zákazníkem společnosti AMD a hrajete CS2, NEPOVOLUJTE ANTI-LAG/+; jakýkoli zásah do kódu CS bude mít za následek VAC ban. Jakmile společnost AMD dodá aktualizaci, můžeme provést identifikaci postižených uživatelů a zrušit jejich ban. @AMD“

Zdroj: Valve

Několik dlouhodobých hráčů tak zůstalo nemile překvapeno s nehezkým dárkem na svém profilu na Steamu. Pozitivní zprávou je, že Valve má ochotu VAC bany po čase zrušit, jakmile AMD dodá společnosti potřebné údaje. Na tahu je tak společnost AMD. Každopádně zbytečným komplikacím se hráči nevyhnou. Důležité je ještě dodat, že aktivace funkce Anti-Lag+ je podporována jenom na grafických kartách řady RX 7000 a jejich novějších verzích. Bohužel na tuhle neshodu mezi společností Valve a AMD doplatí hráči, kteří jako dárek získají nehezký odznáček na svůj profil na Steamu. Na vyjádření společnosti AMD si bohužel ještě budeme muset počkat, každopádně nás zajímá váš názor na tuto kauzu.

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.