Dark Souls 3 je opět online

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: FromSoft

Tato čerstvá zpráva potěší zejména milovníky této kultovní série. Po více než sedmi měsících konečně hráči Dark Souls 3 budou moci opět měřit své síly v PvP soubojích či povolat si na pomoc kamarády. PC servery pro DS3 jsou po vypnutí, způsobeném zjištěním závažné bezpečnostní chyby, opět plně v provozu.

V tweetu oznamujícím online vzkříšení DS3 společnost FromSoft naznačila, že stejné funkce pro Dark Souls 1 a 2 budou následovat v krátké době. S trochou štěstí to tentokrát nebude trvat přes půl roku.

Slabina, která způsobila celý tento rozruch, byla docela nepříjemná. Chyba, kterou zveřejnil nadšenec do Souls jménem SkeleMann, umožňovala útočníkům získat nízkoúrovňový přístup k počítačům hráčů a provádět věci jako krádež přihlašovacích údajů, spouštění programů nebo úplné zablokování počítačů. Servery byly naštěstí vypnuty dříve, než byly zdokumentovány případy jejího zákeřného použití, ale i tak je to dost děsivé, když si uvědomíte, kolik lidí stále denně hraje původní hry Dark Souls.

Je to už dlouhá doba, ale je dobré vidět, že se Dark Souls pomalu probouzí k vědomí. Nějakou dobu se hráči začínali obávat, že studio prostě nechá servery navždy offline, zejména když ze stránek série na Steamu zmizely značky „pro více hráčů“. FromSoft byl po většinu roku 2022 rozptýlen vydáním Elden Ringu, což do jisté míry vysvětluje, proč trvalo tak dlouho, než se hry Souls vrátily do funkčního stavu, ale i tak je trochu šílené, že soubor tak slavných a příběhem opředených her jako tyto zůstal v limbu po celý půlrok

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn