Dead Island 2 – bruslařka

Dead Island 2 vyjde na Steam a první díl je po omezenou dobu zdarma

14. 2. 2024
Zdroj náhledu: Deep Silver

Píše se konec dubna minulého kalendářního roku a konečně vychází pokračování brutální zombie řežby s přízvučným jménem Dead Island 2. Takřka po deseti letech nejistoty, napínavého čekání a střídání studií častěji než ponožky se hráči přece jen dočkali a vydavatel Deep Silver s odezvou fanoušků mohl být více než spokojený. Během prvních tří dnů od vydání se prodal první milion kopií hry. Po měsíci se číslo zdvojnásobilo. Smutní však byli ti hráči, kteří dávají přednost platformě Steam, protože společnost Epic Games si titul uzmula jako roční exkluzivitu. Ta ovšem brzy končí a s tím byl ohlášen příchod hry Dead Island 2 i na Steam – do postapokalyptického a pracháči obývaného Los Angeles se podíváte 22. dubna 2024. V naší recenzi jsme titul chválili za grafické zpracování, dávku praštěného humoru i zničitelná zombie, na kterých jdou vidět šrámy z boje a s jejichž už tak zuboženými těly můžete dělat psí kusy… nebo alespoň s jejich částmi, pokud náhodou odpadnou.

Tuto dobrou zprávu doprovází ještě jedno sdělení, a to možnost si Dead Island: Riptide Definitive Edition přidat do svých knihoven na Steamu až do 15. února zcela zdarma. Není to sice ideální dárek na Valentýna, ale proti gustu žádný dišputát. První díl úspěšné zombie mlátičky pochází z dílny studia Techland, přičemž Dead Island: Riptide Definitive Edition do prodeje vstoupilo v roce 2016 jako kompletní verze obsahující všechna DLC, vylepšenou grafickou podobou, fotorealistické osvětlení, ještě více adrenalinové souboje i kooperativní multiplayer. Cenovka edice je 19,99 € a nyní může být vaše za jedno kliknutí na správné místo. Nezapomeňte, že nabídka se pravděpodobně nebude opakovat a na vyzvednutí hry máte pouze pár desítek hodin. Ostatní edice pořídíte s příjemnou slevou.

Dead Island 2 je dostupný na PC (zatím pouze Epic Games Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One A Xbox Series X/S.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.