Dead Island 2 – abych byl upřímný, po všech těch odkladech a zrušeních jsem už ani nedoufal, že se ho ještě někdy dočkáme, ale zázraky se dějí a dnes, díky COMGAD, můžeme tento skvost po devíti letech společně prozkoumat. Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a nechte se vtáhnout do recenze.Tento článek se zabývá otázkou, zda titul dokáže držet krok se svým předchůdcem, nebo ho dokonce překonává. Podíváme se také na nové funkce a vylepšení, na které se můžete těšit.
Klasické zombie klišé s dávkou humoru

Šest bláznivých postav
Objevování světa
K dispozici je také několik vedlejších misí
Masakrování zombíků je zábava
Nejzábavnější částí Dead Island 2 je brutální masakrování nepřátel. Destrukce jejich těl sice není na takové úrovni, jaké dosáhli vývojáři z EA Motive v remaku Dead Space, ale i tak je zatraceně zábavné. Co může být uspokojivějšího než useknutí hlavy nemrtvému? Co takhle prorazit mu lebku drápy? Rozbít mu v boji čelist holými pěstmi nebo mu oddělit nohy od těla a donutit ho plazit se po podlaze? To je jen malá ochutnávka brutálních vražd, které můžete spáchat. Jednotlivé typy zbraní mají své vlastní animace, jejichž jednotlivé destruktivní prvky se neopakují.
Karty pro vylepšení dovedností
Grafika a něco dalšího
Má titul šanci?
Nejdůležitější otázkou, kterou si mnozí z nás položí, je, zda má Dead Island 2 na dnešním trhu šanci. V tomto případě není odpověď jednoduchá ani jednoznačná. Kdyby titul vyšel před několika lety, ještě před Dying Light 2, byla by odpověď možná jednodušší. Z hlediska hratelnosti totiž nenabízí nic nového, kromě toho, že si můžete vylepšovat své schopnosti pomocí karet. Grafika je v rámci možností kvalitní. Existují však tituly, které jsou i přes své stáří lepší, například The Last of Us nebo Days Gone. Brutalita, s jakou můžete své protivníky zmasakrovat, je na této hře opravdu to nejlepší. Stejně jako u předchůdce, ani zde není dobrý příběh, slouží pouze jako malý doplněk.