Elden Ring – Logo

Elden Ring se konečně odhalil

11. 6. 2021
Zdroj náhledu: FromSoftware

Elden Ring je dlouho očekávaná hra od vývojářského studia FromSoftware, která byla konečně odhalena a my mohli spatřit, jakou krásu si pro nás vývojáři připravili. Vydavatel Bandai Namco dopřál fanouškům během čtvrtečního přenosu na Summer Game Fest zcela novou ukázku tohoto epického fantasy RPG.

O Elden Ring se naposled mluvilo v červnu 2019, kdy společnosti Bandai Namco a FromSoftware oficiálně hru odhalily. Elden Ring byl představen na letošní E3 jako doposud největší hra od studia FromSoftware. Děj se odehrává v rozsáhlém světě, který je zahalen velmi krvavou a pestrou historií. Na příběhu se podíleli Hidetaka Miyazaki, tvůrce Dark Souls, a George R. R. Martin, autor knižní série Hra o trůny.

Zdroj: FromSoftware

Podle všeho bude Elden Ring disponovat mnohými prvky, které jsou hráčům Dark Souls už dobře známé – meče i kouzla, vyvolatelní společníci a gigantická mytická monstra, se kterými budete muset bojovat. Hra navíc ale nabízí novou mechaniku, na kterou nejsou příznivci FromSoftware zrovna dvakrát navyklí – koně!

Z traileru jsme se toho moc nedozvěděli, ale díky Miyazakiho rozhovoru pro Xbox Wire jsme se mohli dozvědět řadu podrobností. „Díky naší spolupráci s panem Martinem musím říct, že největším rozdílem je právě otevřený svět. Tím se výrazně zvětšilo jak měřítko světa a příběhu, tak i jeho hloubka a volnost při prozkoumávání. Bezpochyby se tak jedná o náš doposud největší titul, co se velikosti týče.“Miyazaki dále uvedl, že bude možné si postavu přizpůsobit tak, jak jsme byli zvyklí v Dark Souls. „Tak jako v sérii Dark Souls, i v Elden Ring mohou hráči navrhovat a ovládat svoji jedinečnou postavu. Jak už bylo kdysi řečeno, titul klade silný důraz na RPG prvky a my se domnívali, že právě tento přístup by tomuto zaměření nejlépe odpovídal.“ Miyazaki ještě dodal, že Elden Ring bude plný věcí, které nemohli přímo realizovat v sérii Dark Souls.

Podle rozhovoru se vývoj Elden Ringu rozjel těsně po ukončení práce na DLC pro Dark Souls 3. Z toho plyne, že se na hře pracuje už od roku 2017. Fanoušci FromSoftware se dlouho potýkali s nedostatkem informací ohledně titulu a to vedlo komunitu k tomu, aby si tuhle mezeru zaplnila vlastním vytvořeným příběhem 

Elden Ring bude vydán jak pro současné, tak i pro last-gen konzole a samozřejmě také pro PC. Datum vydání je stanoveno na 21. ledna 2022.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.