epic games logo

Epic Games Store konečně získá svůj vlastní systém achievementů

5. 10. 2021
Zdroj náhledu: Epic Games

Dobrá zpráva přichází nejen pro všechny lovce úspěchů, ale i běžné hráče. Digitální obchod Epic Games příští týden přinese konečně pro některé hry dlouho očekávané achievementy.

Zdroj: Epic Games

Společnost Epic novou funkci s názvem Epic Achievements poodhalila na svém blogu. V první vlně získá úspěchy celkem šest her. Konkrétně se bude jednat o tituly Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 a rovněž vylepšený Alan Wake Remastered. Seznam her bezpochyby není konečný a Epic Games slíbil, že funkci Epic Achievements do konce roku obdrží většina her.

Systém bude založen na čtyřech stupních, přičemž každý stupeň obdrží určité XP body. Za bronzový stupeň hráč získá 5 až 45 XP bodů, za stříbrný pak 50 až 95 XP bodů. V případě zlatého to bude 100 až 200 XP a za nejvyšší platinový hráč získá 250 XP bodů. Samotnou platinu však půjde získat až po dosažení 1000 XP. Do jakého stupně budou jednotlivé achievementy zařazeny, závisí na jejich vzácnosti. Obecně by ale mělo platit, že čím vzácnější úspěch získáte, tím více bodů obdržíte.

Zdroj: Epic Games

Epic Games Store zhruba před rokem systém achievementů testoval, ty však pocházely přímo od vývojářů. Stejně jako na Steamu půjde u nového systému vidět, kolik procent hráčů jednotlivý achievement získalo a také konkrétní datum, kdy byl odemčen. Podrobnější informace o nové funkci naleznete zde.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.