Epic Games Store konečně získá svůj vlastní systém achievementů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Epic Games

Dobrá zpráva přichází nejen pro všechny lovce úspěchů, ale i běžné hráče. Digitální obchod Epic Games příští týden přinese konečně pro některé hry dlouho očekávané achievementy.

Epic Games achievementy

Zdroj: Epic Games

Společnost Epic novou funkci s názvem Epic Achievements poodhalila na svém blogu. V první vlně získá úspěchy celkem šest her. Konkrétně se bude jednat o tituly Rocket League, Hades, Pillars of Eternity, Kena, Zombie Army 4 a rovněž vylepšený Alan Wake Remastered. Seznam her bezpochyby není konečný a Epic Games slíbil, že funkci Epic Achievements do konce roku obdrží většina her.
Systém bude založen na čtyřech stupních, přičemž každý stupeň obdrží určité XP body. Za bronzový stupeň hráč získá 5 až 45 XP bodů, za stříbrný pak 50 až 95 XP bodů. V případě zlatého to bude 100 až 200 XP a za nejvyšší platinový hráč získá 250 XP bodů. Samotnou platinu však půjde získat až po dosažení 1000 XP. Do jakého stupně budou jednotlivé achievementy zařazeny, závisí na jejich vzácnosti. Obecně by ale mělo platit, že čím vzácnější úspěch získáte, tím více bodů obdržíte.
Epic achievements - Rocket League

Zdroj: Epic Games

Epic Games Store zhruba před rokem systém achievementů testoval, ty však pocházely přímo od vývojářů. Stejně jako na Steamu půjde u nového systému vidět, kolik procent hráčů jednotlivý achievement získalo a také konkrétní datum, kdy byl odemčen. Podrobnější informace o nové funkci naleznete zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn