Final Fantasy Pixel Remasters intro

Final Fantasy I, II a III Pixel Remasters již tento měsíc

2. 7. 2021
Zdroj náhledu: SQUARE ENIX

Velký návrat klasického Final Fantasy

Společnost Square Enix během živého vysílání na E3 2021 oznámila, že remasteruje prvních šest her Final Fantasy do série pokřtěné Final Fantasy Pixel Remasters. Ačkoli hry ze staré školy byly znovu vydány již dříve, tato série bude obsahovat aktualizované sprity a přepracovaný soundtrack, mimo jiné i moderní úpravy. Fanoušci se zvědavostí očekávali, jak si Square s těmito klasikami (opět) poradí, a mohou se to dozvědět, až první tři hry dorazí na trh koncem tohoto měsíce. 

Final Fantasy I, II a III Pixel Remasters se na trhu objeví 29. července pro Steam a mobilní zařízení. Final Fantasy I a II vyjdou na 11,99 dolarů, zatímco zbývající čtyři hry stojí každá 17,99 dolarů. Final Fantasy IV, V a VI budou uvedeny na trh později v tomto roce, ale na Steamu si můžete předobjednat balíček se všemi hrami za dočasně zvýhodněnou cenu 74,82 USD. To je 22% sleva ze standardní ceny 95,94 USD. 

Sám Nobuo Uematsu upravil soundtrack

Pravděpodobně si říkáte „no, to se mi zdá drahé“. Každý titul se může pochlubit překreslenou pixelovou grafikou od původní legendární výtvarnice Kazuko Shibuya a upraveným soundtrackem, na který dohlížel legendární skladatel Nobuo Uematsu. Ten se podílel na soundtracku pro původní sérii FF. Podpora moderních ovladačů spolu s dotykovým ovládáním pro mobilní zařízení, moderním uživatelským rozhraním a systémem automatických soubojů patří k prvkům, které mají usnadnit ovládání těchto klasik.

Tato kolekce však nebyla oznámena pro konzole (zejména Switch), ale vzhledem k tomu, jak velký problém může být hrát většinu těchto her dnes, budeme brát, co můžeme dostat prozatím. Možná je vhodná doba oprášit si Final Fantasy I, zejména vzhledem k tomu, že její absurdní tříáčkový spin-off Strangers of Paradise: FF Origins má být uveden na trh příští rok.

Zdroj: SQUARE ENIX

Celý balíček pak naleznete na Steamu zde.

Zdroj: gameinformer.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.