Hogwarts Legacy - knight statues

Hogwarts Legacy je opět v kurzu

9. 5. 2023
 

Kouzelnické dobrodružství Hogwarts Legacy se po znatelném propadu hráčů vrací na přední příčku prodejních žebříčků. Titul se od únorového vydání dlouhou dobu udržel na vrcholu nejhranějších i nejprodávanějších titulů, přičemž celkové prodeje až doteď činí více než patnáct milionů kopií po celém světě. Tisíce hráčů ve hře utopily stovky hodin průzkumem rozlehlého světa inspirovaného Harrym Potterem. Nic však netrvá věčně, a i Hogwarts Legacy zažilo strmý sešup ze své pozice, když ke konci března počet hráčů začal rapidně klesat. U her pro jednoho hráče to není nic nového.

Za tu dobu se na vršku žebříčků usadil očekávaný Star Wars Jedi: Survivor, který se zde neohřál příliš dlouho. Hogwarts Legacy si opět dokázalo urvat prvenství pro sebe díky vydání hry na starší generace konzolí PlayStation 4 a Xbox One, jež vydavatelé tak moc rádi opomíjejí. Na Nintendu Switch začneme kouzlit až 25. července.

Jak uvádí GamesIndustry, Hogwarts Legacy bylo minulý týden nejprodávanějším titulem ve Spojeném království a předčilo tak nejen Dead Island 2, ale i Star Wars Jedi: Survivor. Upozorňujeme, že statistiky jsou založeny na prodeji fyzických her ve Spojeném království. Výsledky digitálního prodeje se tedy mohou lišit.

Deset nejprodávanějších her minulého týdne ve Spojeném království:

  1. Hogwarts Legacy
  2. Star Wars Jedi: Survivor
  3. Dead Island 2
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. FIFA 23
  6. Super Mario Odyssey
  7. WWE 2K23
  8. Grand Theft Auto V
  9. Call of Duty: Modern Warfare 2
  10. Minecraft Legends

Pro milovníky famfrpálu se chystá nová hra Harry Potter: Quidditch Champions a vývojáři ze studia Avalanche Software už pracují na novém projektu, což by pravděpodobně mohlo být pokračování Hogwarts Legacy.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.