Harry Potter Quidditch Champions – oznámení

Konečně si zahrajeme famfrpál v nové hře Harry Potter: Quidditch Champions

18. 4. 2023
Zdroj náhledu: Warner Bros.

Společnost Warner Bros. bez jakéhokoliv varování či dřívějších náznaků oznamuje zcela novou hru zasazenou do světa Harryho Pottera. Smutní hráči si tak mohou již velmi brzy spravit chuť, protože titul Harry Potter: Quidditch Champions se zaměří na populární sport této franšízy, famfrpál. Ten v nedávno vydané hře Hogwarts Legacy k nespokojenosti mnoha fanoušků zcela chyběl… tedy, byl nedokončený, jako hromada dalších věcí, které vývojáři odsunuli na druhou kolej kvůli soustředění se na klíčový obsah. Bohužel, famfrpál se do Hogwarts Legacy prozatím nechystá podívat ani jako DLC.

Mnoho fanoušků tedy může jásat, protože si zběsilé létání na košťatech užije už za pár dní. Oznámení hry proběhlo velice stroze bez jakékoliv ukázky a důležitých informací. V současné době víme pouze to, že na Harry Potter: Quidditch Champions pracuje tým z Unbroken Studios již několik let. Titul by měl dorazit na PC a konzole, ale nevíme, na jaké přesně. Velkým otazníkem je také, zda se bude jednat o free-to-play. Jediné informace říkají, že půjde o kompetitivní online multiplayer se všemi čtyřmi hratelnými pozicemi. Další pozitivní zprávou je chystaný beta test, do kterého se můžete už nyní přihlásit a hru během 21. a 22. dubna vyzkoušet… pokud budete vybráni. Potvrzená je také možnost vytvořit a přizpůsobit si vlastní postavu.

I přesto, že k oznámení nevyšel žádný gameplay, oficiální webová stránka obsahuje pár krátkých záběrů, díky nimž můžeme vidět stylizovaně kreslený vizuál. Při přihlášení do bety si kromě PC můžete zvolit z PS4, PS5, Xbox Series X/S, Xbox One a Nintendo Switch. To však nemusí znamenat, že hra na tyto platformy nakonec vyjde.

Famfrpál, v originále Quidditch, je fiktivní sport známý z knih a filmů o Harry Potterovi, při němž se dva týmy po sedmi členech na létajících košťatech snaží camrál prohodit skrze jednu ze tří protivníkových obručí. Body svému týmu může přinést i chytač, jehož úkolem je polapit nesmírně rychlou a mrštnou zlatonku. Více informací najdete na oficiálním webu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.