Jusant – přátelé

Horolezecká adventura Jusant vyjde v říjnu

25. 8. 2023
Zdroj náhledu: Don't Nod

V červnu tohoto roku nám francouzští vývojáři z Don’t Nod představili své chystané horolezecké dobrodružství Jusant, ale až včera v rámci Gamescomu odhalili datum vydání. Šplhat na vrchol vysoké věže budeme v říjnu, konkrétně 31. 10. 2023, na PC, Xbox Series X/S a PlayStationu 5. Jusant se rovněž stane přírůstkem Xbox Game Passu hned v den vydání. Dozajista radostná novinka byla světu odhalena skrze nejnovější trailer předvádějící více z herních mechanik a ukázky, jak důležité pro hráče bude využívat okolní prostředí, aby dosáhl svého cíle vysoko v mracích.

Studiu Don’t Nod je proslulé svými příběhovými adventurami, ale v poslední době zkoumá různé možnosti a snaží se své přednosti kombinovat s jinými herními žánry. Důkazem tomu může být nedávno vydané Harmony: The Fall of Reverie, jež se vydalo cestou vizuálního románu. Jusant má hráčům nabídnout meditativní zážitek o odhalování tajemství dávné civilizace. Cestou na samý vrchol vysoké věže budete míjet nejrůznější biomy plné úchvatné flóry a fauny včetně opuštěných obydlí a logických rébusů. Titul nikam nespěchá a nechá vás hrát si vlastním tempem, promýšlet své další kroky a obezřetně postupovat při šplhání k cíli. Abyste jej dosáhli, budete muset zvládnout manipulovat s různými horolezeckými nástroji a pečlivě si hlídat výdrž. Na vrchol vede několik cest, tak kterou z nich se vydáte vy? To zjistíte už za pár týdnů.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.