House Flipper 2 – malujeme

Jaké byly nejhranější demoverze posledního Steam Next Festu?

16. 7. 2023
Zdroj náhledu: Frozen District

Steam je aktuálně nejpopulárnější herní platformou, která sice každý týden nerozdává hry zdarma jako Epic Games Store, ale herní komunitu si dokáže získat jinými způsoby. Mezi oblíbené akce bezpochyby patří velká slevová šílenství, jako byl například včera končící letní výprodej, nebo hromada tematicky zaměřených festivalů. Jedním z nich je i neméně známý Steam Next Fest, který fanouškům nabízí stovky demoverzí chystaných videoher, a jak je vidět, jeho popularita nabírá na intenzitě. Steam Next Fest se koná jednou za čtyři měsíce u a ten poslední hostil měsíc červen. V redakci jsme jako tradičně dali hlavy dohromady a ve společném článku jsme pro vás vybrali ty, z našeho pohledu, nejvíce zajímavé kousky.

Steam vůbec poprvé zveřejnil nejhranější demoverze během posledního Steam Next Festu jakožto oslavné gesto rekordního počtu návštěvníků. Celkem 11,4 milionu si udělalo chvilku a vyzkoušelo demoverze nadcházejících her všech druhů! Níže naleznete seznam top deseti demoverzí a celý souhrn si můžete prohlédnout zde. Pro mnohé je výsledek poměrně nečekaný. Na prvním místě se totiž neumístil tolik očekávaný souls-like titul Lies of P, nýbrž House Flipper 2. První díl je kultovním hitem, proto není příliš velkým překvapením, že se fanoušci těší na slibovanou volnost v kreativitě a bonusový sandboxový režim.

Nejhranější však nutně nemusí znamenat nejlepší. I mimo top padesát titulů najdete spousty dalších, které mohou oslovit konkrétně třeba právě vás.

Top 10 nejhratelnějších demoverzí    

  1. House Flipper 2
  2. Lies of P
  3. Viewfinder
  4. Warhaven
  5. Wizard with a Gun
  6. Little Kitty, Big City
  7. Sea of Stars
  8. Hammerwatch 2
  9. The Invincible
  10. Thronefall

Zdroj: store.steampowered.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.