Red Dead Redemption 2 intro

Komunita Red Dead Redemption 2 plánuje pohřeb Red Dead Online

6. 7. 2022
Zdroj náhledu: .igdb.com

Kvalitních her z drsného prostředí Divokého západu mnoho není. O to větší jsou vzácností, o čemž ví svoje i komunita Red Dead Redemption 2. Celá situace se však netočí přímo kolem zmíněného megahitu, ale kolem hry Red Dead Online, která byla aktualizována novým obsahem naposledy 13. července 2021.

Zdroj: igdb.com

Nyní to vypadá, že ačkoliv v otevřeném světě westernu díky několika fantastickým modům ještě zbývá trocha života, komunita se chystá jít dál, protože fanoušci RDR 2 plánují symbolický pohřeb hry, který se má konat ještě tento měsíc.

U příležitosti jednoho roku od vydání – zřejmě poslední – aktualizace Blood Money zveřejnila fanouškovská stránka Red Dead News otevřenou výzvu hráčům RDR 2. V ní je vyzývá, aby si oblékli své nejtemnější pohřební obleky, 13. července se sešli online, pořídili si snímky obrazovky a uctili tak smrt nemilovaného mistrovského díla společnosti Rockstar.

Z určitého pohledu to vypadá jako pohřební řeč – kolektivní terapeutické rozloučení, které všem po obsahu hladovým pistolníkům pomůže konečně žít dál. Tento „pohřeb“ však může být také pokusem zmobilizovat Rockstar, aby věnovali Red Dead trochu více pozornosti, protože hráči jsou vyzváni, aby nahrávali své fotografie s hashtagem #SaveRedDeadOnline. 

Otázkou je, zda to na Rockstar zabere a bude to fungovat. Zda bude tento masový projev smutku stačit k tomu, aby vyšším představitelům Rockstaru ukázal, že fanoušci nejsou připraveni nechat hru odejít. Doufáme, že ano, ale svět Red Dead je krutý a zastrašující a fanoušci jsou už dávno unavení z bezútěšného hraničářského života bez aktualizací.

Přesto tam budou, v černém obleku, se stetsonem a možná i s hromádkou ženšenu, aby si připomněli poslední valčík Red Dead Online. Roanoke Ridge se zdá být dobrým místem pro vzdání úcty, nebo možná ta malá stodola kousek od Beecher's Hope. Ta má rozhodně ponurou, smrtící atmosféru.

Zdroj: pcgamesn.com

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.