Komunita Red Dead Redemption 2 plánuje pohřeb Red Dead Online

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: .igdb.com

Kvalitních her z drsného prostředí Divokého západu mnoho není. O to větší jsou vzácností, o čemž ví svoje i komunita Red Dead Redemption 2. Celá situace se však netočí přímo kolem zmíněného megahitu, ale kolem hry Red Dead Online, která byla aktualizována novým obsahem naposledy 13. července 2021.

Red Dead Redemption 2 art

Zdroj: igdb.com

Nyní to vypadá, že ačkoliv v otevřeném světě westernu díky několika fantastickým modům ještě zbývá trocha života, komunita se chystá jít dál, protože fanoušci RDR 2 plánují symbolický pohřeb hry, který se má konat ještě tento měsíc.

U příležitosti jednoho roku od vydání – zřejmě poslední – aktualizace Blood Money zveřejnila fanouškovská stránka Red Dead News otevřenou výzvu hráčům RDR 2. V ní je vyzývá, aby si oblékli své nejtemnější pohřební obleky, 13. července se sešli online, pořídili si snímky obrazovky a uctili tak smrt nemilovaného mistrovského díla společnosti Rockstar.

Z určitého pohledu to vypadá jako pohřební řeč – kolektivní terapeutické rozloučení, které všem po obsahu hladovým pistolníkům pomůže konečně žít dál. Tento „pohřeb“ však může být také pokusem zmobilizovat Rockstar, aby věnovali Red Dead trochu více pozornosti, protože hráči jsou vyzváni, aby nahrávali své fotografie s hashtagem #SaveRedDeadOnline. 

Otázkou je, zda to na Rockstar zabere a bude to fungovat. Zda bude tento masový projev smutku stačit k tomu, aby vyšším představitelům Rockstaru ukázal, že fanoušci nejsou připraveni nechat hru odejít. Doufáme, že ano, ale svět Red Dead je krutý a zastrašující a fanoušci jsou už dávno unavení z bezútěšného hraničářského života bez aktualizací.

Přesto tam budou, v černém obleku, se stetsonem a možná i s hromádkou ženšenu, aby si připomněli poslední valčík Red Dead Online. Roanoke Ridge se zdá být dobrým místem pro vzdání úcty, nebo možná ta malá stodola kousek od Beecher’s Hope. Ta má rozhodně ponurou, smrtící atmosféru.

Zdroj: pcgamesn.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn