Ayaneo Next Life - náhled

Konzole Steam Deck dostává konkurenci v podobě Ayaneo Next Life

13. 1. 2024
Zdroj náhledu: Ayaneo

Bylo prakticky jen otázkou času, než úspěch kapesní konzole Steam Deck od Valve budou chtít využít ve svůj prospěch i jiné společnosti. Jako první na trh přišel Asus se svým ROG Ally a před pár dny se také představil handheld od MSI, který na rozdíl od Steam Decku a ASUS ROG Ally využije chipset od Intelu. Nyní se objevila další konkurence v podobě Ayaneo Next Life. Tato konzole bude nicméně obsahovat HololSO, tedy alternativní verzi SteamOS, kterou však Valve žádným způsobem nespravuje.

Zdroj: Ayaneo

Ayaneo Next Life se bude pyšnit 7palcovým displejem s rozlišením 1280 x 800 a dvěma typy procesorů. Zatímco nižší varianta 16GB + 128GB nabídne AMD Ryzen 5 4500U, vyšší verze 16GB + 512GB bude disponovat také procesorem AMD Ryzen 7 4800U (pravděpodobně i tato verze ale bude mít možnost zvolit si variantu s AMD Ryzen 5 4500U). Jako paměti budou použity LPDDR4x o rychlosti 4266 Mhz. V případě interního úložiště půjde o M.2 2280 PCIe 3.0 SSD s podporou až 8TB. Pokud vám tedy nebude stačit základních 128GB nebo 512GB, můžete si jednoduše interní úložiště rozšířit. Slušnou výdrž zajistí baterie o kapacitě 47 Wh a o konektivitu se postará WiFi 6 a Bluetooth ve verzi 5.2 Konzole dále obdrží trojici konektorů USB 3.2 Gen2 Type-C a nouze nebude ani o 3,5mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek. Kompletní specifikace nové kapesní konzole Ayaneo Next Life naleznete na oficiálních stránkách výrobce.

Bohužel je ze specifik pravděpodobné, že konzole Ayaneo Next Life bude kvůli použitému chipsetu o něco slabší než jeho hlavní konkurent Steam Deck. Na stranu druhou by měla tato kapesní konzole bojovat cenovkou, která v základu vyjde na 299 dolarů, tedy v přepočtu asi 7 000 Kč. Zahájení prodeje by mělo přijít ještě v lednu s dodáním na začátku února. Uvidíme, jak na tom bude celkový výkon a zda nebude mít s některými hrami Ayaneo Next Life velký problém.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.