Little Nightmares 3 – dva hráči

Kooperace v Little Nightmares 3 bude pouze online

5. 9. 2023
Zdroj náhledu: Supermassive Games

Letošní Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem se mohl pyšnit rekordní návštěvností. Živý přenos novinek ze slavnostního zahájení sledovaly statisíce fanoušků po celém světě a veletrh osobně navštívilo přes tři sta tisíc návštěvníků z více než sta zemí. Mezi třiceti třemi pavilony byl jako ten nejlepší zvolen od Bandai Namco, do kterého spadala i nejžhavější novinka veletrhu, Little Nightmares 3.

Little Nightmares 3 mezi herní komunitou ihned vzbudilo kladné ohlasy, a přestože je třetí díl vyvíjen jiným studiem, zachovává si svou typickou stylizaci. Úplnou novinkou však bude funkce kooperace s druhým hráčem. Tu budete moct využití pouze online, což znamená, že budou zapotřebí dvě zařízení a dvě vlastněné kopie hry, jak vyplývá to z rozhovoru vývojářů s GamesRadar.

Tým ze Supermassive Games se vědomě rozhodl kooperační prvek do hry implementovat tak, aby přítomnost druhého hráče nenarušila temně děsivou atmosféru titulu. Jinými slovy by hratelnost mohla být méně strašidelná, když byste hráli s někým v jedné místnosti. Online kooperace bude tedy možná pouze s někým, kdo hru bude rovněž vlastnit. V opačném případě budete muset druhou postavu nechat ovládat umělou inteligencí. Zatímco druhý díl položil základy kooperativního hraní i přesto, že se Six řídila AI, třetí díl potenciálu využije naplno. Hráči si rozdělí role dvou drobných postaviček, z nich každá má vlastní nástroj nápomocný k poražení nepřátel nebo vyřešení logických puzzlů. Oba se bez vzájemné pomoci neproderou světem malých nočních můr, v němž nás čekají nové záhady, noví děsiví protivníci i nové výzvy.

Little Nightmares 3 by mělo vyjít někdy v roce 2024.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.