Little Nightmares 3 – kooperace

Little Nightmares 3 si příští rok zahrajeme v kooperaci

23. 8. 2023
Zdroj náhledu: Supermassive Games

Temná série roztomilé hororovky Little Nightmares má nejen v mém, ale i v srdcích mnoha hráčů své právoplatné místo. Po úspěšných dvou dílech vývojáři z Tarsier Studios oznámili, že se s Malými nočními můrami nadobro loučí a chtějí svou tvorbu v hororovém žánru posunout na nový level, což jim Little Nightmares se svou jedinečnou stylizací nedovoluje. Vlastník práv a vydavatel Bandai Namco však naznačil, že série nekončí a bude svěřena do rukou jiného studia. Díky včerejšímu Gamescom Opening Night Live 2023 víme, že těmi vyvolenými budou zkušení vývojáři ze Supermassive Games, již za sebou mají tituly jako The Quarry a sérii The Dark Pictures Anthology. Nyní se pouštějí do světa nočních můr, protože Little Nightmares 3 bylo oficiálně oznámeno a vyjde už příští rok.

Protože sérii přebírá nové studio, je namístě očekávat určité změny. Tou asi největší novinkou je ohlášení kooperace, což vám umožní hrou projít buďto sami za pomoci umělé inteligence, nebo s přizváním druhého hráče. Jak ukázal oznamovací trailer, spolupráce bude klíčový herní prvek. Podobně jako tomu bylo u předchozích dvou dílů, hlavní postavy jsou zobrazeny jako drobné děti, které v temném a nevyzpytatelném světě děsivých představ musí řešit nejrůznější hádanky a překonávat překážky. V cestě jim budou stát kolosální nepřátelé, a jak se zdá, důležitou roli bude hrát tajemné zrcadlo, skrze něž postavy mohou procházet. Přestože většina zůstala při starém, Little Nightmares 3 představí zřejmě dva nové hrdiny, protože ani jeden z nich nevypadá na Six či Mona. Zda a jak se jejich příběhy propojí, se nejspíše dozvíme až po vydání hry. Z traileru lze rovněž vyčíst, že bychom některé nástroje mohli potenciálně nosit na zádech bez omezeného použití. Každá postava totiž na zádech něco nese. Na více informací si budeme muset ještě počkat, ale víme, že Little Nightmares 3 je na správné cestě a v dobrých rukou.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.